Saçları Canlı Tutmanın Yolları

Saçları Canlı Tutmanın Yolları

Günümüzde hayatın temposunun hızlı olması saçlarımızın da canlılığını yitirmesine yol açıyor. Sağlıklı saçlar özellikle kadınların önem verdiği ancak aslında herkesin dikkat etmesi gereken bir konu. Saçlarınızı sürekli sağlıklı tutmak için haftada bir kez de olsa doğal bir kür uygulamanız gerekiyor. Saçlarınızı sağlıklı ve canlı tutmak için yapmanız gerekenleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

İlk olarak saçlarımızı yıkayıp temizleyemediğimiz durumlarda acil müdahale için kullanılabilen kuru şampuanlar bulunuyor. Normalde temizlemiyor ama saçınızda bulunan kir ve yağı toplayıp emerek saçların daha parlakmış gibi görünmesine yardım ediyor.  Özellikle bayanların saçına uygulanan derin temizleme ürünlerini evinize alarak bunlara bir defa belli miktarda para harcamanız sizi kuaför masrafından da saçınızın doğal temizlenmesi masrafından da kurtarır.

Bunların dışında yapılacak pratik şeyler de bulunuyor. Evdeki yattığınız yastıkların kılıfını ara ara değiştirmelisiniz. Çünkü gündüz saçınıza işleyen mikroplar kötü kokular ve yağlarınız yastığınıza işler ve orada bulunarak saçlarınızı temizleseniz bile sizi orada karşılar. İşte böyle bir durumda kalmamak için önlem almalı ve saçınızı korumak için bu önlemleri devam ettirmelisiniz. Ara sıra saçınızı taradığınız tarak veya fırça fark etmez bunları da yıkamalı ve temiz tutmalısınız. Dışarıdayken saçlarınızı dış etkenlerden de korumalı ve saç köklerinin toz ve hava şartlarından etkilenmemesini sağlamak için saçınızı şapka ya da eşarp kullanarak örtmelisiniz. Bu önerilerimizi uygulayarak kısa sürede canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Muz Maskesi başlıklı makalemizde evde saç bakımı, evde saç bakımı maskeleri ve evde saç maske yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad