2014 Kaküllü Saç Modelleri

2014 Kaküllü Saç Modelleri

2014 yılının kakül trendlerini araştırıyorsanız daha fazla araştırmanıza gerek kalmadı. Çünkü söz konusu kaküller olunca trendler değil yüz şekliniz, saç kesim modeliniz ve saç yapınız belirleyici olmalıdır. Modası hiç geçmeyen kaküllü saç modelleri 2014 yılında da popülerliğini sürdürmeyi başarıyor. Özellikle alın bölgesi geniş kadınların alınlarını kapatmak için kullandığı kaküller neredeyse her yüz şekline yakışmakta. O yüzden kendinize uygun bir model seçerek bu sene değişiklik yapmayı deneyebilirsiniz.

Her zaman harika kaküllü saç modelleri kullanmayı başaran ünlü yıldızların başında Reese Witherspoon’u sayabiliriz. Witherspoon kaküllerini genellikle öne doğru ya da yana doğru kullanmayı tercih ediyor. Kalp şeklinde yüzler için kakülleri bu şekilde kullanmak alnı kapatarak yüzün daha oval görünmesini sağlıyor.

yan kaküllü saç modeli

yan kaküllü saç modeli

Ünlü oyuncu Olivia Wilde her daim kaküllü saç modeli kullanması gerektiğini düşündüğümüz ünlüler arasında yer alıyor. Kullandığı her saç stili kendisine yakışmakla beraber geniş alnını kapatmak için kakül kullanması gerekiyor.

kaküllü saç modelleri

kaküllü saç modelleri

Ünlü şarkıcı Katy Perry ise her zaman modanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Kaküllerini kendi stiline uydurarak ve genellikle kaşlarının üzerinde kısa modeller kestirerek kullanmayı tercih ediyor. Bu kakül şekli hem değişik hem de eğlenceli bir hava katıyor.

kısa kaküllü saç modeli

kısa kaküllü saç modeli

Yan kahküllü saç modelleri ilginizi çekiyorsa Zooey Deschanel’in saç modeli tam size göre. Hiç korkmadan bu modeli deneyebilirsiniz zira yan kaküller neredeyse her yüz şekline yakışmakta.

yan kahküllü saç modeli

yan kahküllü saç modeli

Bir önceki yazımız olan Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı makalemizde bob saç modelleri, Dalgalı saç modelleri ve katlı saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad