Alçak Topuz Nasıl Yapılır?

Alçak Topuz Nasıl Yapılır?

Topuz saç modelleri her dönem moda olmayı başaran saç modelleri arasında yer alıyor. Bu saç modellerinin bu kadar popüler olmasının sebepleri arasında hem gündüz hem gece kullanılabilen modeller olmalarının yanı sıra saçları yıkamak için vakit bulunamamışsa bu durumu gizlemeyi kolayca başarabilmeleri yer alıyor. Dağınık topuz, yüksek topuz, balerin topuzu gibi bir çok topuz modeli mevcut. Bu yazımızda bu modeller arasında en çok beğenilenlerden biri olan alçak topuz modelini nasıl kolay bir şekilde yapabileceğinizi sizlerle paylaşmak istedik. İşte önerilerimiz:

-Güzel bir alçak topuz yapmak için öncelikle saçlarınızı yıkayın ve saçlarınızı öne doğru atarak kurutun. Saçlarınızın daha hacimli durmasını sağlamak için krepe tarağı ile saçınızın tepe kısımlarına krepe yapın. Saçlarınızın geri kalan kısmına ışıltı veren bir krem sürerek saçlarınızı fırçalayın.

-Alçak topuzu mükemmel bir şekilde yapmanın püf noktası saçların düz ve birbirine karışmadan durmasını sağlamak. Bunu sağlamak için saçlarınızın üst kısımlarını saç klipsiyle tutturun. Saçınızı başınızın arkasında iki yan atkuyruğu yapacakmış gibi ikiye ayırın.

-Her iki elinize saçınızın birer kısmını alıp birbirinin etrafında döndürerek topuz haline getirin.

-Saçınızın uç kısımlarını topuzun alt kısmına gelecek şekilde gizleyin ve tel tokalarla sabitleyin. Eğer yanlardan çıkan başka saçlarınız varsa onları da tel tokalarla tutturun ve saç spreyi sıkarak topuzunuzu tamamlayın. İşte harika bir saç modeli yapmış oldunuz!

Bir önceki yazımız olan Sienna Miller Saç Modelleri başlıklı makalemizde sienna miller saç, ünlülerin saç modelleri ve ünlülerin saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad