Bal İle Saç Rengi Açma Ağu10

Etiketler

Benzer Yazılar

Arkadaşlarınla Paylaş

Bal İle Saç Rengi Açma

Pek çok kadın zaman zaman saç renginde değişiklik yapma ihtiyacı hissetmektedir. Genellikle de saç renklerini açmayı tercih etmektedirler. Sizde saç renginizde bir değişiklik yapmanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız ancak saç rengi açmak için doğal yöntemlere başvurmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Yazımızın devamını okuyarak nasıl bal ile saç rengi açmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bal ile saç rengi açmak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri bal ve saç kremi kullanılarak uygulanan yöntemdir. Saç rengi açmak için 1 tatlı kaşığı bal, 1 fincan saç kremi ve 1 fincan toz tarçına ihtiyacınız olacaktır. Tüm malzemeleri çukur bir kabın içinde iyice karıştırıp saçlarınıza sürmeniz ve 2 saat kadar streç film ile sarıp bekletmeniz gerekmektedir. Haftada iki kere bu yöntemi kullanarak doğal saç rengi açma konusunda başarılı olabilirsiniz.

Doğal saç rengi açmak için önerebileceğimiz ve yine bal kullanılarak hazırlanan bir diğer tarif ise şöyle: yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını bir kabın içinde iyice karıştırın. Ardından saçlarınızı nemlendirip hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçlarınıza yedirin. 40 dakika bekleterek yıkamanız yeterli olacaktır.

Saç rengi açmak için son tarifimiz yine bal içeriyor. Bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı balı, 1 fincan elma sirkesini ve 1 fincan suyu koyarak iyice karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra streç film ile sarın. 45 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şampuan Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir başlıklı makalemizde boyalı saçlar için şampuan, şampuan ve şampuan kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad