Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi

Saç bakım maskeleri içinde çok özel bir yere sahip olan bal ve yumurta sarısı saç bakım maskesi ile sizde çok daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Bu harika saç bakım maskesini hazırlamak için İhtiyacınız olan malzemeler ise şu şekildedir.

  • 1,5 tatlı kaşığı bal
  • 2 adet yumurta sarısı

Uygulanışı

Bal ve yumurtayı güzel bir şekilde çırpmalısınız. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize ve saçlarınıza sürmelisiniz. Karışımı 30 dakika kadar saçlarınızda bekletmenizin ardından ılık su kullanıp durulayabilir ve ardından şampuan ile temizleme işlemini sona erdirebilirsiniz. Nemlendirici özelliği bulunmayan bir şampuan kullanmanız çok daha etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Evde doğal saç bakımı yapmak isteyenlerin dikkate alması gereken saç bakım maskelerinden olan bal ve yumurta sarısı tarifi sizin de en gözde tarifleriniz arasına girebilir. Çok daha sağlıklı ve hacimli saçlarınız olsun istiyorsanız siz de bal ve yumurta sarısı saç bakım maskesine şans verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt ve Yumurta İle Saç Bakımı başlıklı makalemizde doğal saç bakım maskeleri, ışıldayan saçlar ve saç bakım maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad