BlakeLively’ in Saç Örgüsü

BlakeLively’ in Saç Örgüsü

Televizyon ekranlarından tanıdığımız güzel oyuncu BlakeLively, Gossip Girl dizisiyle oldukça beğeni toplamıştır. Güzel yıldız katıldığı her törende farklı saç modelleriyle dikkatleri üzerine toplayamayı başarıyor. Daha yeni Met Galasındaki saç modeliyle dikkat çeken Lively, şimdi ise bir kırmızı halı davetinde de saç örgüsü modeliyle herkesi kendine hayran bıraktı. Kendine özgü farklı tarzlar deneyen ünlü yıldız, saç modellerinden kendine en yakışan modelleri bulup uygulamayı çok iyi beceriyor. Senenin meşhur saç modellerinden biri olan saç örgüsü modeli ünlüler arasında oldukça revaçta. Sizler de saçlarınızda Hollywood esintileri olsun istiyorsanız BlakeLively’nin saç örgüsü modelini deneyebilirsiniz. Onun gibi kırmızı halı davetine katılmanıza gerek yok. Çünkü saç örgüsü modeli günlük yaşama da uyarlanabilir çok salaş bir modeldir.

Saç örgüsü modelini yapabilmek için önce saçınızı sabitleyici bir spreyle spreyleyin. Kalın bir fırça yardımıyla saçınızı güzelce fırçalayın. Sonra saçınızı ensenizde gevşek bir topuz yaparak toplayın. Eğer aceleniz yoksa bu şekilde kurumaya bırakın. Yoksa kurutma makinesiyle saçlarını kıvırarak kurutabilirsiniz.

Daha sonra saçınızı her zaman ayırdığınız yönden ikiye ayırın. Ve bütün saçlarınızı o yöne doğru atın. Balıksırtı örgü tekniğiyle tüm saçların kökten uca örün.

Balıksırtı örgü modeli: saçı ikiye ayırın. Bir taraftaki saçın üstünden biraz ayırıp diğer taraftaki saçın altından geçirin. Bu işlemi uca kadar aynı şekilde tekrarlayın. Başta biraz zorlanmanız çok normal ama yaptıkça eliniz alışacaktır. Balıksırtı örgü modelini ilk defa yapacaksanız başlamadan önce saçınızı bir lastik yardımıyla yandan atkuyruğu yapın. Örme işlemini bitirince bu lastiğini çözün.

Saç örgüsü modelimizi tamamladıktan sonra elimizle örgüyü dışa doğru biraz gevşetelim ki daha salaş gözüksün tıpkı GossipGirl’in güzel karakteri BlakeLively’in gözüktüğü gibi… dilerseniz sonra daha kalıcı olması için spreyleyin. İşte harika saç örgü modeliniz hazır.

BlakeLively’ in Saç Örgüsü

BlakeLively’ in Saç Örgüsü

Bir önceki yazımız olan Saç Bakımı İçin Pratik Bilgiler başlıklı makalemizde doğal saç bakımı, evde saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad