Cansız Saçlar İçin Öneriler

Cansız Saçlar İçin Öneriler

İnce telli ve cansız saçlar sizin için büyük bir sorun haline dönüştüyse bu yazımız tam size göre. İnce telli saçlar çabuk yağlandığı ve sönmeye yüz tuttuğu için neredeyse her gün yıkanmak zorunda kalınmakta. Siz de saçlarınızın hacimli görünmesi için saçınızı her gün yıkamak zorunda kalıyorsanız sizin için çok basit iki önerimiz var: bebek şampuanı ve bebek pudrası kullanmak.

Saçlarınızın tepe bölgesine ve saç çizginize bebek pudrası serpin. Eğer saçlarınız çok koyu renkli ise bebek pudrası yerine kuru şampuan kullanmanız daha uygun olacaktır. Bebek pudrası saç diplerinizdeki yağın emilmesini sağlarken aynı zaman da saçlarınızın daha hacimli görünmesine de yardım eder.

Saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkamak hem saçlarınızın temizlenmesini hem de saçlarınızdaki tüm atıkların ortadan kalkmasını sağlar. Saçlarınızı bebek şampuanı ile yıkadıktan sonra çok hafif nemli iken iri bigudiler ile sarıp saç kurutma makinesi ile kurutun. Daha sonra da saç diplerinize deniz suyu spreyi sıkın. Saçlarınızın ne kadar hacim kazandığını görünce şaşıracaksınız!

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad