Dalgalı Saçlara Sahip Olmanın Avantajları

Dalgalı Saçlara Sahip Olmanın Avantajları

Doğal dalgalı saçları olanlar muhtemelen inanmakta güçlük çekecekler ama düz saçlara sahip kadınların çoğu dalgalı saçlara sahip olmayı hayal ediyor. Özellikle de kalın telli ve saçlarında en küçük bir kıvrım olmayanların dalgalı saçları görünce iç geçirdiğinden eminiz. Peki nedir dalgalı saçların avantajları?

Dalgalı saçlar ile çok daha fazla saç modeli yapmanız mümkün. Saçınızı şekillendirmek için fazla vaktiniz yoksa ya da uğraşmak istemiyorsanız hafifçe jöle sürerek bırakmanız bile yeterli olacaktır.

-Düz saçları dalgalı hale getirmek için saç maşasıyla uzun süre uğraşmak gerekirken dalgalı saçları sadece fön makinesi ile kurutmak yeterli.

At kuyruğu modeli saçların daha hacimli olması sebebiyle dalgalı saçlarda harika görünmekte. Düz saçlar için maalesef aynı şeyi söylemek mümkün değil.

-Topuz modelleri için de at kuyruğu modeli için söylediklerimiz geçerli. Özellik dağınık topuz yapmak istediğinizde dalgalı saçlar bulunmaz bir nimet.

-Dalgalı saçları şekillendirmek için kullanılan tel toka ve benzeri saç aksesuarları saçı düz saça oranla çok daha iyi tutar.

Dalgalı Saç Modelleri Foto Galeri

Bir önceki yazımız olan Yandan At Kuyruğu Saç Modelleri Foto Galeri başlıklı makalemizde yandan at kuyruğu, yandan at kuyruğu nasıl yapılır ve yandan at kuyruğu saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad