Dalgalı Saçlara Şekil Vermenin Yolları

Dalgalı Saçlara Şekil Vermenin Yolları

Düz saçlara sahip neredeyse tüm kadınların hayali dalgalı saçlara sahip olmaktır. Doğuştan dalgalı saçlara sahipseniz çok şanslısınız çünkü düz saçlı kadınlar sizin gibi dalgalı saçlara sahip olabilmek için saç şekillendiriciler ve maşalar kullanmak zorundalar. Tabiî ki dalgalı saçlara sahip olmak yeterli değil, uygun bir saç kesimi ve saç modeli de çok önemli. Dalgalı saçlara sahip olmaktan sıkılıp zaman zaman değişiklik yapmak istiyorsanız işte sizin için önerilerimiz:

saç düzleştirme

-Piyasada bulabileceğiniz farklı özelliklere sahip düzleştiriciler ile saçınızı düzleştirebilirsiniz. Eğer saçınız kıvırcıksa Brezilya fönü yaptırmayı düşünebilirsiniz. Saçınız tamamen dümdüz olmasa bile bir düzleştirici yardımıyla kolayca düzleşebilecek duruma gelecektir. Düzleştirici satın alırken seramik özellikli olmasına dikkat edin, böylece saçınız zarar görmez.

saç maskesi

-Dalgalı ve kıvırcık saçlar için nem çok önemlidir. Saçınızı düzenli olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Haftada en az bir kere saç bakım maskesi uygulayın.

Muz Maskesi

saç fırçalamak

-Sanıldığının aksine kıvırcık saçları fırçalamak saçınızı şekillendirmenizi kolaylaştırır. Yatmadan önce düzenli olarak saçınızı fırçalayın, kısa süre sonra değişikliği fark edeceksiniz.

saç bandı

– Vaktinizin kısıtlı olduğu durumlarda saç bandı ya da bandana kullanabilirsiniz. Saç bandı saçınızın daha derli toplu görünmesini sağlar.

-Dalgalı saçlarınıza uygun bir saç kesimi modeli uygulatmalısınız. Saçınız kıvırcık ise kesinlikle kaküllü modellerden kaçınmalısınız. Genel olarak kıvırcık saçlara uzun saç modelleri yakışmaktadır.

Dalgalı Saç Modelleri Foto Galeri

Bir önceki yazımız olan Bob Saç Kesimi başlıklı makalemizde Düz saçlar için saç kesim modelleri, saç kesim modelleri ve saç kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad