Dikkat Çekici Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

Dikkat Çekici Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızın güzel görünmesini ve dikkat çekici olmasını istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Birkaç öneriyle saçlarınızın havası tamamen değişebilir. İşte dikkat çekici saçlar için yapmanız gerekenler:

-Saçlarınız kuruysa ya da kurumasını istemiyorsanız sık sık yıkamanız önerilmez. Ancak saçlarınız yağlıysa temiz ve parlak görünmesini istiyorsanız her gün yıkayabilirsiniz. Saçlara yıkamaktan daha çok saç kurutma makinesi, saç düzleştirici ve saç maşası kullanımı zarar vermektedir. Bu yüzden saçınızı yıkadığınızda kendi kendine kurumaya bırakın.

-Saçınızı topuz yapmayı düşünüyorsanız hafif kirli olması daha ideal. Sabah yıkadıysanız akşam rahatlıkla topuz yapabilirsiniz. Hatta kuru şampuan kullanırsanız saçlarınız biraz daha hacimli durur ve daha rahat toplanır.

-Denizden yeni çıkmışçasına gevşek dalgalı saçlar size çekici geliyor mu? Cevabınız evetse güzel bir haberimiz var. Saçınızda böyle bir görünüm yaratmak için perma yaptırmak zorunda değilsiniz. Deniz tuzu etkili bir sprey alarak kullanmayı deneyin. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

-Saçlarınıza fön çekmek de dikkatlerin üzerinizde yoğunlaşmasını sağlayacaktır. Üstelik fön çekmek için mutlaka kuaföre gitmenize de gerek yok. Evde kendi kendinize de biraz pratik yaparak çok güzel şekilde fön çekebilirsiniz.

-Kaküller de saça apayrı bir hava katıyor. Tabii doğru kakül seçimi yapılırsa. Yüz şeklinize göre derin kesilmiş kaküller ya da yana doğru kesilmiş kaküller kullanabilirsiniz.

-Saçınızı sarıya ya da kızıla boyatmanız da dikkatleri üzerinize çekecektir. Buğday tenli kadınlara neredeyse tüm saç renkleri yakışmakta. Çocukken saçlarınız sarıysa ama sonradan koyulaştıysa hiç çekinmeden saçlarınızı sarıya boyatabilirsiniz, bu renk size mutlaka yakışır. Ama kuaförünüzle konuşarak doğru sarı tonunu seçtiğinizden emin olun.

-Saçlarınız dümdüz ve upuzunsa sakın güzel durduğu fikrine kapılmayın. Bu tek tip görüntüden kurtulmak için kakül kestirebilir, katlı saç kesimi, gölge, röfle ya da balyaj yaptırabilir ya da saçınızı omuz hizasında kestirerek tamamen yeni bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yıpranmış Saçlara Veda Etmek İçin Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizde evde saç bakımı, kuru saçlar için ve kuru saçlar için bakım yağları hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad