Doğal Kıvırcık Saçlar

Düz ve şekilsiz saçlara sahip olan çoğu kadın saçlarını dalga ya da bukle yaparak kullanmaktadır. Kadınlar maşa ve düzleştirici ile sürekli ısı kullanarak saçlarını yıpratmaya devam etmektedirler. Her gün ısıyla yıpranan saç bir süre sonra tamamen canlılığını kaybeder ve koparak dökülmeye başlar. Bir kadın için en değerli şey olan saçlarınızın koparak dökülmesini elbette istemezsiniz. Genç yaşlarda bu pek rahatsız etmese de ileri de sizi çok zor durumda bırakabilir. Peki, saçlarımızı ısı kullanmadan nasıl şekillendirebiliriz? Bunun için keşfedilen en eski yollardan biri olan bigudiler uzun süre saçta kalırsa tam şekli verebilmektedir. Bu yüzden yıkanıp gece yatmadan önce o koca bigudileri saçlarımıza sarar ve uyumaya çalışırdık. Elbette kafamızda onlar varken rahat uyumak mümkün değildi. Ayrıca bigudiler saçlarımızda bukleler oluşmasına sebep oluyor. Son zamanlarda moda olan zikzaklar mutlaka sizin de ilginizi çekmiştir. Pek çok genç kadın saçlarında doğal zikzaklar için saçlarını akşamdan örmektedir. Tabi ki bu da çok güzel ve kullanışlı bir tercihtir. Fakat siz daha belirgin ve havalı zikzaklara sahip olmak istiyorsanız bu yazı tam size göre.

İçecekleri içmek için kullandığımız pipetleri kullanarak saçlarınızda inanılmaz spiraller oluşturabilirsiniz. Marketlerde rahatça bulabileceğiniz pipetleri bir poşet içerisinde 100 adet şeklinde satın alabilirsiniz. Pipetleri saçlarınıza sararak harika ve romantik spiraller elde edebilirsiniz. Saçlarınızın kalınlığı ya da inceliği fark etmeksizin kullanabilirsiniz. Bir tutam saçı pipete sanki maşaya sarar gibi sıkıca sarın. Daha sonra pipetin iki ucunuda birbirine doğru katlayıp bir tel toka ile tutturun. İnce telli saçlara sahipseniz birkaç saat içinde saçlarınız şekil alacaktır. Fakat kalın telli saçlar için bu süre biraz daha fazla tutulmalıdır.  Beklettikten sonra pipetleri açın. Gözlerinize inanamayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Atkuyruğu Modeli başlıklı makalemizde at kuyruğu saç modeli, atkuyrukları ve saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad