Doğal Saçlar için 3 İpucu

Güzelliğine önem veren her kadın doğal ve harika saçlara sahip olmak için saç bakım ürünlerine bir sürü masraf yapmaktadır. Oysa saçınızın dilinden anlamayı öğrendiğinizde tüm bunlara hiç gerek kalmayacak. Üç küçük adımda ve birazda sabırla doğal ve güzel saçlara kavuşabilirsiniz.  Öyle çok pahalı saç bakım ürünleri satın almanıza hiç gerek yok. Saç ile yapılan en büyük hatalardan en önemlisi saçı her gün yıkamaktır. Her gün yıkanan saç tüm gücünü ve vitaminini kaybederek kuruyup kırılmaya başlar. Saç yıkamada kullanılan çok fazla kimyasal içeren ve saç yapısını bozabilecek olan şampuanlar her gün yıkamayla saçın tüm gücünü elinden almaktadır. Peki ne yapacağız? Yağlı saçlarla mı dolaşalım? Dediğinizi duyar gibiyim. Fakat öyle değil. Saçınızı her gün yıkamak yerine gün aşırı yıkayın ya da daha iyisini yaparak kuru şampuan kullanın böylece saçınızı her gün yıkamak zorunda kalmazsınız. Kuru şampuan çok pratik olduğundan size çok yardımcı olacaktır.

Bir diğer ipucu ise fön makinalarından elinizi ayağınızı çekmenizle ilgili olacak. Her gün dumanı üstünde saçlarınızla kuaförden çıkmaya devam ederseniz. Doğal ve güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınızı kendi haline bırakmayı alışkanlık edinmelisiniz. Ama bunun için hiç üzülmeyin çünkü artık normal saçlar moda.

Güçlü ve doğal saçları için son ipucumuz ise doğru şampuan kullanımı ile ilgili olacak. Çünkü kullandığımız şampuan saçlarımızı oldukça etkilememektedir. Uzmanlar içeriğinde paraben ve sülfat olan şampuanların kullanılmamasını önermemektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Kremi Uygulamak başlıklı makalemizde saç bakımı, saç bakımı nasıl yapılır ve saç kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad