Doğru Şekilde Saç Düzleştirici Kullanmanın Yolları

Doğru Şekilde Saç Düzleştirici Kullanmanın Yolları

Saç düzleştirici kullanmayı elbette herkes biliyor: bir tutam saçınızı alıp düzleştiricinin arasına sıkıştırıyor ve düzleştiriciyi aşağı kadar çekerek saçınızın düzleşmesini sağlıyorsunuz. Aslında saç düzleştiriciyi doğru şekilde kullanmak neredeyse sanat diyebiliriz. Düzleştiriciyi doğru şekilde kullanarak isterseniz saçınızı mükemmel bir şekilde düzleştirebilir, isterseniz de bukle yapabilirsiniz. Evet doğru okudunuz, saç düzleştirici ile de bukle yapmak mümkün. Bu yazımızda saç düzleştiriciyi kullanarak saçlarınızı mükemmel bir şekilde düzleştirmenin yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

-Öncelikle saç düzleştiricinin özellikleri çok önemli. Saç düzleştiriciniz kesinlikle seramik kaplama olmalı. Seramik saç düzleştirici metal saç düzleştiriciye göre saçların daha az zarar görmesini sağlıyor. Şimdi de düzleştiriciyi nasıl kullanmanız gerektiğini anlatalım.

-Saçlarınız nemli iken şekillendirici bir saç kremini saçınızın orta kısmından ucuna kadar sürün. Eğer dalgalı ya da kıvırcık saçlarınız varsa saç şekillendirici balsam kullanın.

-Saçlarınıza yüksek ısıya karşı koruyucu saç spreylerinden sıkın. Bu spreyi sadece saç düzleştiriciyi kullanırken değil saç kurutma makinesi ve saç maşası kullanmadan önce de sıkmalısınız. Böylece saçlarınız ısıdan daha az zarar görür.

-Saçınızı iyice kurutun. Saç düzleştirici kullanımı her zaman saçınız tamamen kuruyken gerçekleşmeli.

-Saçlarınızın güzel bir biçimde düzleşmesini istiyorsanız saçınızı katmanlar halinde düzleştirmelisiniz. Bunun için en alt katmandan başlamanız gerekiyor. Saçınızın diğer kısımlarını kelebek bir toka ile toplayın. Her bir saç tutamınızı düzleştiriciyi sadece bir kez kullanarak düzleştirmelisiniz. Eğer düzleşmiyorsa saç tutamını çok kalın alıyorsunuz demektir.

-En alt katmanı düzleştirmeyi bitirdikten sonra ikinci bir katman yaparak burayı da aynı şekilde düzleştirin. Püf noktası saç tutamınızın çok kalın olmaması ve saç düzleştiriciyi kafa derinize mümkün olan en yakın noktadan tutarak başlamanız. Tüm saçlarınızı bu şekilde düzleştirin.

-Eğer kuru ve kabaran saçlarınız varsa saçlarınıza parlaklık katmak ve kabarmasını önlemek için serum kullanın. Son olarak ise saç spreyi sıkarak saçınızı sabitleyin.

saç düzleştirme

saç düzleştirme

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Her Gün Yıkamamak İçin Önemli Sebepler başlıklı makalemizde bebek pudrası, ışıltılı saçlar ve kuru şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad