Dolaşık Saçlar Nasıl Açılır?

Dolaşık Saçlar Nasıl Açılır?

Uzun ve özellikle ince telli saçlar dolaşmaya daha meyillidir. Eğer saçlarınızdaki düğümleri açmakta zorlanıyorsanız ya da çocuklarınızın böyle bir problemi varsa dolaşık saçları açmak için işte size birkaç öneri:

-Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra mutlaka ama mutlaka saç kremi kullanın. Eğer saçlarınız yağlı ise -ki ince telli saçlar genellikle yağlıdır- saçlarınızın dipleri hariç geri kalan bölümlerine şampuanlamadan önce saç kremi sürün. Şampuan saç kreminin kalıntılarını temizleyecektir ancak saçlardaki dolaşıklık yine de açılacaktır. Eğer saçlarınız normal ya da kuru ise durulanmayan saç kremlerinden kullanın. Saç kremini saç uçlarınıza sürün.

-Saçlarınızı yıkadıktan sonra geniş dişli bir tarak ile tarayın. Saçları ıslakken taramak ya da fırçalamak saçların kırılmasına sebep olabilir.

-Saçlarınızı uçlarından yukarı doğru fırçalayın. Böylece saçlarınızı fazla zorlamamış olursunuz.

-Saçlarınız kuru ise ve dolaşmışsa, saçınızı da ıslatmak istemiyorsanız parlaklık veren saç serumu kullanabilirsiniz. Serumun birkaç damlasını parmak uçlarınıza damlatın ve parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirin. Serum sayesinde saçlarınızın dolaşıklığı daha kolay açılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğru Şekilde Saç Düzleştirici Kullanmanın Yolları başlıklı makalemizde düz saç, saç düzleştirici önerileri ve saç düzleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad