Düğümlenmiş Saçlarınızı Nasıl Açabilirsiniz?

Düğümlenmiş Saçlarınızı Nasıl Açabilirsiniz?

Saç uçlarının düğümlenmesi neredeyse tüm kadınların ortak sorunlarından biri. Özellikle uzun ve ince telli saçlarda daha çok ortaya çıkan düğümlenmiş saç problemini nasıl çözebiliriz? İşte bu sorunun cevabı:

Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi kullanın. Eğer yağlı bir saç tipine sahipseniz saç kremini saçınızın dörtte üçlük bir kısmına uçlardan itibaren ve şampuanlamadan önce uygulayın. Şampuan saç kreminden kalan tortuları ortadan kaldırır ancak saçlarınızın uçları dolaşmadan kalır. Kuru ya da normal saçlarınız varsa saçınızın uçlarını durulama gerektirmeyen saç kremlerinden sürebilirsiniz.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı yıkadıktan sonra geniş dişli bir tarak yardımıyla tarayın. Saç fırçalarında bulunan sert kıllar saçınızı yıpratabilir. Ayrıca saçlarınızı fırçalarken diplerden yukarı doğru fırçalamanız da işe yarayacaktır.

Saçlarınız kuru haldeyse ve uçları düğümlenmişse saç serumunu parmak uçlarınıza sürerek parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirmeniz düğümleri açmanıza yardımcı olacaktır. Düğümlenmiş saçlar konusunda neler yapabileceğinizi anlatan bu yazımızı beğendiyseniz saç bakımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Düz Saç Yapımı başlıklı makalemizde düz saç yapımı, Hacimli saçlar nasıl düzleştirilir ve Hacimli saçları düzleştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad