Dünden Bugüne Pixie Saç Modelleri

Dünden Bugüne Pixie Saç Modelleri

Pixie saç modelleri kısa saç modelleri arasında ayrı bir yere sahip. Bakımı ve şekillendirmesi kolay olan bu model, hem çocuksu hem de kadınsı bir görüntü vermesi sebebiyle pek çok kadın tarafından tercih ediliyor. Bu yazımızda 1950’li yıllardan bu yana pixie saç modelini tercih eden ve bu modeli en güzel taşıyan ünlüleri sizlerle paylaşıyoruz.

pixie saç modeli

pixie saç modeli

Audrey Hepburn: Pixie saç kesimi modelinin 1950’li yıllarda moda olmasının en büyük sebeplerinden biri hiç şüphe yok ki Audrey Hepburn’dür. Gregory Peck ile birlikte başrolünde yer aldığı Roma Tatili filminde saraydan kaçan bir prensesi canlandıran Hepburn, uzun saçlarını pixie modeli olarak kestiriyordu. Bu saç modeli Hepburn ile özdeşleşmiş durumda.

pixie saç kesimi

pixie saç kesimi

Jean Seberg: Pixie saç modelinin 1960’lı yıllardaki temsilcilerinden biri ise Jean Seberg’di. Seberg pixie saç modeliyle dönemi için oldukça modern bir çizgi seçmişti.

pixie saçlar

pixie saçlar

Mia Farrow: 1968 yılına geldiğimizde ise pixie modelini kullanan en popüler ismin Mia Farrow olduğunu görüyoruz. Rosemary’nin Bebeği adlı filmde bu saç modelini kullanan Farrow, bu saç modelinin popüler olmasındaki en etkili isimlerden biri.

pixie modelleri

pixie modelleri

Liza Minelli: 1972 yılında Oscar kazandığı Kabare filmi için değişik bir saç modeli denemek isteyen Minelli, kaküllü pixie modeli kestirdiği siyah saçlarıyla büyük beğeni kazandı.

pixie saç modelleri

pixie saç modelleri

Madonna: Ünlü pop şarkıcısı Madonna yıllar içerisinde pek çok saç modeli denedi. Bu modellerden bazıları çok beğenildi, bazıları eleştirildi. Ama 1986 yılında kullandığı pixie saç kesimi modeli akıllarda en güzel saç modellerinden biri olarak kaldı.

pixie saç kesimi modelleri

pixie saç kesimi modelleri

Linda Evangelista: 1989 yılına geldiğimizde ünlü model Linda Evangelista’nın pixie saç kesiminin en önemli temsilcisi olduğunu görüyoruz. Bu saç modeli Evangelista’nın popülerliğini arttırdı.

pixie

pixie

Winona Ryder: Kariyerinin başlangıç dönemlerinde pixie saç modeli kullanmayı tercih eden Ryder, ilerleyen zamanlarda saç modelini değiştirdi ancak sonunda yine kendisine en çok yakışan pixie modeline döndü. Ryder 1994 yılında bu modeli tercih eden en ünlü isimlerden biriydi.

kısa saç modelleri

kısa saç modelleri

Gwyneth Paltrow: Ünlü yıldız 1997 yılında o zamanki erkek arkadaşı Brad Pitt ile medyada ikisinde kullanmayı tercih ettiği pixie saç modeli ile yer almaktaydı. Daha sonraki yıllarda genellikle uzun saç modelleri ile karşımıza çıkmaya başladı.

kısa saç kesimi

kısa saç kesimi

Kate Moss: 2001 yılında pixie saç modeli ile karşımıza çıkan ünlü bu kez ünlü model Kate Moss. Kaküllü kestirdiği pixie modeli Moss’a en çok yakışan modellerden biri.

pixie saç kesimleri

pixie saç kesimleri

Keira Knightley: 2005 yılında pixie saç modelini kullanmayı tercih eden ünlü oyuncuya en çok yakışan saç modellerinden birinin bu olduğunu düşünüyoruz. Bu model sayesinde yüzünün güzelliği öne çıkıyor.

pixie modeli

pixie modeli

Natalie Portman: V for Vendetta filmi için saçlarını kazıtan Portman, saçları biraz uzadığında pixie saç modelini kullanmaya başladı. Portman 2006 yılında bu modeli kullanan ünlülerden sadece biri. Sienna Miller ve Audrey Tautou da bu bu modeli kendilerine yakıştırmayı başarmışlardı.

en güzel pixie modelleri

en güzel pixie modelleri

Katie Holmes: 2008 yılına geldiğimizde pixie saç modelinin en önemli temsilcilerinden birinin ünlü oyuncu Katie Holmes olduğunu görüyoruz. Bu saçı o tarihlerde tercih eden bir diğer ünlü ise Victoria Beckham.

kısa saç kesimleri

kısa saç kesimleri

Carey Mulligan: Muhteşem Gatsby ile gönlümüze taht kuran Mulligan’a pixie saç kesimi hiç şüphe yok ki çok yakışıyor. Mulligan saçlarını farklı şekillerde tarayarak ortaya değişik modeller çıkarıyor. 2010 yılında bu modeli kullanmaya başlayan Mulligan’a bu saç modeli konusunda Emma Watson da eşlik ediyor.

kısa saçlar

kısa saçlar

Ginnifer Goodwin: 2011 yılında pixie saç kesiminin temsilcisi olan Goodwin, her fırsatta bu modeli çok sevdiğini ve kullanmaktan vazgeçmeyeceğini dile getiriyor.

kısa saç modeli

kısa saç modeli

Anne Hathaway: 2012 yılında pixie modelini kullanmaya başlayan Hathaway, Sefiller filmi için uzun saçlarını kestirerek herkesi şaşırtmıştı. Bizce pixie modeli kendisine şu ana kadar en çok yakışan saç modeli. Ünlü şarkıcı Rihanna’da 2012 de pixie modelini kullananlardan.

2013 pixie modelleri

2013 pixie modelleri

Michelle Williams: Ünlü oyuncu Willams bu modeli kendisine en çok yakıştıran ünlülerden biri. 2013 yılında pixie saç kesimi modelini tercih eden diğer ünlüler ise Charlize Theron, Halle Berry ve Miley Cyrus.

pixie saç kesimi 2014

pixie saç kesimi 2014

Jennifer Lawrence: Uzun sarı saçları ile görmeye alıştığımız Lawrence ani bir kararla saçlarını pixie modeli kestirdi ve çok da iyi etti. 2014 yılında bu modeli en iyi şekilde taşıyacağından emin olduğumuz Lawrence, umarız uzun yıllar bu modeli kullanmaya devam eder.

Bir önceki yazımız olan Michelle Williams Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizde kısa saç modelleri, Michelle Williams saç modelleri ve Pixie saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad