Düz Saçlar İçin Şekillendirme Önerileri

Düz Saçlar İçin Şekillendirme Önerileri

Eğer düz saçlarınız varsa zaman zaman şekillendirmekte sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bu yazımızda düz saçlar için birkaç şekillendirme önerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

-Saç maşası gibi yüksek ısı ile saç şekillendirmekte kullanılan cihazların saçlara çok zarar verdiği biliniyor. Bu yüzden saç maşası kullanmadan doğal yöntemlerle saçlarınızı dalgalı hale getirmeye çalışın. Sitemizde bu yöntemleri içeren pek çok video mevcut. Saçlarınız çok düz olduğu için bu yöntemlerin sizde işe yaramayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Ama denediğiniz zaman yanıldığınızı fark edeceksiniz.

-Düz saçlara en uygun modellerden biri de topuz modelleri. Özellikle çorapla yapılan yüksek topuzlar çok şık duruyor. Ayrıca çoraplarla yapabileceğiniz bir diğer model de dalgalı saç modeli. Saç maşası kullanmak istemeyenler için harika bir yöntem.

-Saçlarınızı kuaförünüzden bile daha iyi tanıyan tek kişi kendinizsiniz. Bir başkasına yakışan bir saç modeli sizin saç yapınıza uymayabilir. Bu yüzden saçlarınızı iyi tanıyın ve hangi modellerin size daha çok yakıştığını keşfederek kuaförünüzü ona göre yönlendirin.

-Saçınızı şekillendirdikten sonra uzun süre şeklini korumasını istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit. Saç kurutma makinesini en soğuk ayara getirerek bir süre saçlarınıza tutun. Farkı hissedeceksiniz

-Düz saçlarınız varsa muhtemelen saçlarınızı çabuk yağlandığı için her gün yıkamak zorunda kalıyorsunuzdur. Çevrenizdeki herkesin de saçları her gün yıkamanın zararlarından sürekli bahsetmesini dinlemek zorunda kalmanız da cabası. Saçlarınızı her gün yıkamaktan kurtulmak için yapmanız gereken tek şey bebek pudrası kullanmak. Bebek pudrası saç diplerinizdeki yağı emerek saçlarınızı yıkamaya bir gün ara vermenizi sağlar. Eğer koyu renk saçlarını varsa bebek pudrası yerine kuru şampuan kullanmayı tercih edin, aksi takdirde pudra saç diplerinizde kalarak kötü bir görüntü yaratabilir.

-Saçlarınıza su dalgası modeli yapmak istiyor ancak başarılı olamayacağınızı düşünüyorsanız hiç endişelenmeyin, bunun çok kolay bir yolu var. Saçlarınız nemli iken deniz tuzu spreyini saçlarınıza sıkın ve daha sonra saç kurutma makinesinin difüzörü yardımıyla saçlarınızı kurutun. Ortaya çıkan sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Saç Modası başlıklı makalemizde 2014 saç modelleri, moda saçlar ve sezar saç kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad