Elinizin Altında Olması Gereken Saç Ürünleri

Elinizin Altında Olması Gereken Saç Ürünleri

Saç bakımınıza özen gösteriyorsanız ve değişik saç modelleri yapmayı da seviyorsanız bazı saç ürünleri ve cihazlarının elinizin altında olması gerekiyor. Bize göre en gerekli olanlarını seçerek sizlerle paylaşıyoruz.

-En az iki çeşit saç fırçasına sahip olmanız şart ve bu fırçaları alırken fiyatlarının yüksekliğine aldırmayıp en kaliteli olanlardan almanız lazım. Saç fırçanız ne kadar iyi olursa saçlarınızın sağlığı da o kadar iyi olur. Fırçalardan biri fön çekebilmeniz için yuvarlak diğeri ise saçlarınızı fırçalayabilmeniz için düz olmalı.

-Şampuanlar saçlardaki kirin ve yağın temizlenmesine yararlar. Şampuan seçiminde mutlaka saç tipinize uygun bir seçim yapmanız gerekir. Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa yağlı saçlar için, normal saçlarınız varsa normal saçlar için üretilmiş bir şampuan kullanmanız yararlı olur.

-Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi de kullanmanız şart. Uzmanlar saç kremlerinin kimyasal maddelerden ya da yüksek ısı yüzünden zarar gören saçların onarılmasında yardımcı olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca derinlemesine nemlendirme sağlayan saç maskeleri de düzenli olarak kullanıldığında hem saçlarınıza bakım yapar hem de saçlarınızın kabarmasını engeller. Bu yüzden bu ürünlerin banyonuzda bulunması zorunlu.

-Kuru şampuanlar zor durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor. Saçınızı yıkayacak vaktiniz yoksa ya da her gün yıkamak istemiyorsanız bir gün yıkamaya ara vermek için kuru şampuan kullanabilirsiniz. Ayrıca kuru şampuanlar saçların daha kolay şekil almasını da sağlıyor.

-Saç spreyi de elinizin altında olması gereken ürünlerden. Üstelik piyasada pek çok değişik özelliğe sahip olan çeşitlerini bulmak mümkün. Saçlarınızın hacimli görünmesini istiyorsanız bu özelliğe sahip bir saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirdiğinizde formunu uzun süre koruması için saç spreyi kullanmanız şart.

-İyi bir saç kurutma makinesi mutlaka sahip olmanız gereken bir cihaz. Bu makineyi alırken iyonlu ya da turmalin özellikli olmasına dikkat edin.

-Saç düzleştirici ve saç maşaları da değişik saç modelleri yapmayı seven kadınlar için vazgeçilmez durumda. Saçlarınıza zarar vermek istemiyorsanız bu cihazların kaliteli olanlarından almaya çalışın.

-Eğer saçlarınızın denizden yeni çıkmış gibi dalgalara sahip olmasını istiyorsanız deniz tuzu spreyi de elinizin altında olmalı.

-Dalgalı saç modelleri kullanmayı seviyorsanız bigudiler de sizin için mutlaka sahip olmanız gerekenlerden. Isıtmalı bigudi ya da normal bigudi tercih etmek size kalmış.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad