En Güzel Ombre Saç Önerileri

En Güzel Ombre Saç Önerileri

Ombre saç modelleri son yıllarda çok moda oldu. 2014 yılında da moda olmaya devam edeceğinizi düşündüğümüz ombre saçların en güzel yanı saçınız ister kısa ister uzun olsun kullanabilmeniz. Bugün sizlerle birbirinden farklı ve birbirinden güzel ombre saç renkleri modellerini paylaşıyoruz.

koyu ombre saç modeli

koyu ombre saç modeli

 

-En doğal durduğunu düşündüğümüz ombre, koyu saçlara uygulanan ve saçın bir iki ton açık renginin saç uçlarına uygulandığı koyu ombre saç modeli. Saçları sofistike ve parlak gösteren bu modeli uygulatmak için başınızın hizasından ya da birkaç cm daha aşağıdan boyatmanız gerekiyor.

 

 

üç renkli ombre saç modeli

üç renkli ombre saç

 

-Saçlarınıza biraz daha sıra dışı bir ombre modeli uygulatmak istiyorsanız üç renkli ombre modeli tam size göre. Bu şekilde saçlarınızda iki değil üç ana renk olacak. Saçlarınızın en uç kısımlarını sarı rengin tonlarına boyatmazını öneriyoruz ama seçim size ait.

 

mor ombre saç modeli

mor ombre saç modeli

 

-Biraz daha çılgın ombre saç renkleri içeren bir saç modeli istiyorsanız Katy Perry ile özdeşleşen mor ombre saç modelini denemenizi öneriyoruz. Eğer saçlarınızı mora boyatmaya cesaretiniz varsa hiç durmayın çünkü bu renk saçlar gerçekten harika duruyor.

ombre saçlar

ombre saçlar

 

 

-Saçınızın tamamını ombre olarak kullanmak istemiyorsanız saçınızdan aralıklı olarak alacağınız tutamları boyayarak farklı bir ombre yapabilirsiniz. Tabiî ki mutlaka pembe gibi uçuk renkler kullanmanız gerekmiyor, renk seçimi size ait.

 

 

gökkuşağı ombre

gökkuşağı ombre

 

 

-İşte tüm ombre modelleri arasında belki de en çılgınca olanı karşınızda: gökkuşağı ombre! Pek çok rengin kullanıldığı bu ombrenin en çok açık renk saçlara yakıştığını düşünüyoruz.

 

 

kızıl-sarı ombre

kızıl-sarı ombre

 

 

-En güzel ombrelerden biri de kızıl ve sarının birleştiği ombre. Ama bu ombreyi yaptırmak için önce mutlaka kuaförünüze danışıp bu renklerin size yakışıp yakışmayacağını öğrenin.

 

 

kısa saçlar için ombre

kısa saçlar için ombre

 

-Son olarak da kısa saç modelleri için bir ombre modelini sizlerle paylaşmak istedik. Ünlü şarkıcı Miley Cyrus saçlarını bir süre bu şekilde kullanmıştı. Gördüğünüz gibi ombre saçlar için uzun saçlı olmak şart değil. Siz kahverenginin tonları yerine daha farklı tonlarla ombre bir saç sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Renginizi Canlandırmanın Yolları başlıklı makalemizde canlı saç renkleri, kahverengi saçlar ve mor saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad