Ense Topuzu

Son zamanlarda yüksek topuz modellerinin çok moda olmasıyla birlikte çevremizde yüksek ve cüretkar topuzlar görüyoruz. Yüksek topuz modelleri hoş olduğu kadar itiraf edelim ki bazı yüz tiplerinde o kadar da hoş durmuyor. Böyle durumlarda illaki sizde yılın topuz modasına ayak uydurmak istiyorsanız, saç modelleri içerisinde yıllarca çok sevilerek yapılan ense topuz modelini uygulayabilirsiniz. Bu topuz modeli size oldukça klas bir hava kazandırır. Gece dışarı çıkarken ya da önemli bir davete giderken bu topuz modelini yapabilirsiniz. Ayrıca günlük hayatta özellikle bu sıcak yaz günlerinde çok rahat bir şekilde yapıp kullanabileceğiniz bir saç modelidir.

Ense topuz modelini yapmak için çok uzun saçlara ihtiyaç olmadığı gibi kısa saçlarda bu topuz daha kolay yapılmaktadır. Saçlarını iyice taradıktan sonra istediğiniz yönde sağ ya da soldan ve yahut direk ense üzerinden sıkı bir atkuyruğu yapın. Saçınızın önlerini ve çıkan saçları spreyleyerek ince bir tarakla düzeltin. Eğer uzun saçlarınız var ise saçınızı dolayarak topuzunuzu tel tokalar ile tutturun. Ama makul seviye de ve kısaysa başka bir lastikle atkuyruğunu gelişigüzel bükerek toplayın. Sonra yaydırın ve dağıtın. Üzerine sprey sıkın. Hazırsınız.

Bir önceki yazımız olan Doğal Kıvrımlar başlıklı makalemizde kıvırcık saç yapımı, saç modeli ve saçlara doğal kıvırcık yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad