Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmer tenliyseniz ve saçlarınızı boyamayı düşünüyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Zira ten rengine yakışmayan yanlış bir saç rengi seçimi ortaya hiç hoş olmayan sonuçların çıkmasına sebep oluyor. Esmer tenlere sanılanın aksine neredeyse tüm saç renkleri yakışmaktadır. Önemli olan rengin doğru tonunu seçebilmek. Bu yazımızda sizlere doğru rengi seçmeniz konusunda yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

kızıl saç rengi

kızıl saç rengi

Kızıl Saç Rengi: Özellikle çikolata kiraz ve ateş kızılı esmerlere çok yakışan saç renklerinden. Saçınızı bu renklerden birine boyatmayı düşünüyorsanız kızıl rengin çok bakım isteyen ve sık sık dip boya yapılmasını gerektiren bir renk olduğunu dikkate alın. Ayrıca saçtan çıkarılması en zor olan renklerden biri kızıldır.

kahverengi saçlar

kahverengi saçlar

Kahverengi-Kestane ve Karamel Renkleri: Bu renklerde esmer tenlere en çok yakışan renkler arasında yer alıyor. Özellikle kahverenginin arasına birkaç ton açık renkte balyaj ya da gölge yapılması harikalar yaratıyor. Ombre saçlarda kahverengi tonlarında muhteşem duruyor.

siyah saç rengi

siyah saç rengi

Siyah Saç Rengi: Siyah saç rengi özellikle de mavi-siyah esmer tenlilere çok yakışan renkler arasında. Eğer esmer tenliyseniz 2014 yılının moda renkleri arasında yer alan siyah rengi denemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Sarah Jessica Parker 2014 Saç Rengi başlıklı makalemizde kestane rengi saçlar, saç renkleri ve sarah jessica parker hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad