Evde Fön Çekme

Saçlarınıza fön çektirmek için her zaman kuaföre gidecek vakit bulamayabilirsiniz. Bu yüzden bu yazımızda evde fön çekme ile ilgili püf noktalarını tarif etmeye çalışacağız.

Saçlarınıza fön çekmek için öncelikle saçlarınızı yıkamanız ve havlu ile ıslaklığını gidermeniz gerekiyor. Sonrasında saçınıza ısıya karşı koruyucu bir sprey sıkın ve saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutun. Kuruduktan sonra saçınızın tepe kısımındaki saçları fön çekerken size engel olmaması için kelebek bir toka ile tutturun. Fön çekmek için önce saçınızın alt kısımlarından başlamalısınız. Saçınızı ense kısmından da ikiye ayırdıktan sonra büyük bir fn fırçasıyla saç kurutma makinesini yukarıdan aşağı doğru tutarak fön çekmeye başlayın. Alt kısımları bitirdikten sonra tepe kısmından bir tutam saçı serbest bırakarak fön çekmeye devam edin. Bu kısma saçınızın hacimli durması için daha çok özen gösterin. Geri kalan saçlarınıza da fön çektikten sonra son olarak saçınıza ışıltı katması için jöle ya da sprey kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kestirmemek İçin En İyi Nedenler başlıklı makalemizde kısa saç kesimleri, kısa saç kestirmek ve saç kesim modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad