Evde Fön Çekmenin Yolları

Evde Fön Çekmenin Yolları

Saçımıza fön çektirmek istediğimizde her zaman kuaföre gitmek mümkün olmuyor ve evde fön çekmek gerekebiliyor. Bu yazımızda evde nasıl mükemmel bir şekilde fön çekebileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz:

1-İlk önce ısıya karşı koruyucu bir ürünü saçınıza uygulayın. Sonra eğer saçlarınız çok kalınsa altı, değilse dört bölüme saçınızı ayırın ve kıvırarak toka yardımıyla toplayın.

2-Ensenize en yakın yerdeki bir bölümü açarak saç kurutma makinesini en sık kullandığınız elinize, fırçayı da diğer elinize alın. Saçınızın alt kısmına koyduğunuz fırçayı saçınızı gerecek biçimde çekerken saç kurutma makinesiyle fırçayı takip edin. Kurutma makinesi saçınızdan birkaç cm uzakta olmalı. Saçınızın kabarık durmasını istiyorsanız saçınızı yukarı doğru çekerek, istemiyorsanız yana doğru çekerek fönleyin. Saçınızın uçlarında biraz hareket olması için saç uçlarında fırçayı içeri doğru tutun.

3-Yukarıda uyguladığınız işlemleri diğer bölümler için de uygulayın ama alttan üste doğru gelmeniz gerektiğini unutmayın. Fön çekme işlemini bitirdikten sonra parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirerek düzeltin ve saç spreyi sıkın. Evde fön çekmek işte bu kadar basit!

Eğer saçlarınızın şeklini birkaç gün korumasını istiyorsanız gece yatarken fazla sıkmadan at kuyruğu yaparak saçınızı bağlamanız ve ertesi gün saç köklerinize kuru şampuan sıkmanız yeterli.

Bir önceki yazımız olan Marisa Miller Saç Modelleri başlıklı makalemizde marisa miller saç modelleri, marisa miller saç stilleri ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad