Evde Nasıl Fön Çekilir?

Evde Nasıl Fön Çekilir?

Saçlarınıza fön çektirmek için bazen kuaföre gidecek vakit bulamayabilirsiniz. Hiç dert etmeyin kendi kendinize de fön çekmeniz mümkün. Bu yazımızda evde fön çekme hakkında püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz. Dilerseniz videoyu izleyerek ayrıntılı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Güzel bir fön için saçlarınız temiz olmalıdır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile kurulayın ve yüksek ısıdan zarar görmemesi için ısıya karşı koruyucu bir sprey sıkın. Sonrasında saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutun. Rahat fön çekebilmek için üst kısımdaki saçlarınızı kelebek toka ile toplayın. Fön çekmek için saçın alt kısımlarından başlamanız gerekiyor. Büyük bir fırça ile saç kurutma makinesini yukarıdan aşağı doğru fırçayı takip eder şekilde kullanarak fön çekmeye başlayın. Alt kısımdaki saçlarınıza fön çektikten sonra tokayla tutturduğunuz saçlarınızın tepe kısmından bir tutam saçı alın. Bu kısım fönün hacimli durması için çok nemli. Videoda gösterildiği şekilde bu kısma fön çektikten sonra geri kalan saçlarınıza da aynı şekilde fön çekme işlemini tamamlayın. Son olarak saçlarınıza ışıltı katması için jöle ya da sprey kullanın. İşte fön çekme işlemini tamamlamış oldunuz!

Evde Fön Nasıl Çekilir Video:

Bir önceki yazımız olan Sarı Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 sarı saç modelleri, miley cyrus saç ve sarı saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad