Evde Saç Bakımı Yapmanın Püf Noktaları

Evde Saç Bakımı Yapmanın Püf Noktaları

Yüz şeklinize uygun bir saç kesimi ve saç modeli çekici görünmenin ilk adımlarındandır. Ancak saçınız kuru ve yıpranmış ise ne yazık ki hiçbir saç modeli yeterince iyi durmayacaktır. Saçınıza kendiniz saç bakımı yapmak istiyorsanız işte size bazı ip uçları:

– Saçınızı çok sık yıkamak kurumasındaki en büyük sebeplerden biridir. Sık şampuanlama sonucu saçınızdaki nem azalır ve saçınızda kepeklenme meydana gelir.

– Saçınızı yıkarken parmak uçlarınızla ovalayarak şampuanı köpürtün. Sert bir şekilde ovalarsanız saç deriniz tahriş olur. Saçınızı tutamlar halinde avucunuza alarak şampuanlayın.

– Saçınızın nemlenmesi için mutlaka saç bakım kremi kullanın.

– Saçınızı kuruttuktan sonra fırçalayın. Islakken fırçalamanız saçınızın kırılmasına sebep olur. Saçınız ıslak ise tarak kullanmanız daha uygun olur. Saçınız yine de kırılmış ise yüzünüze yakışan bir saç kesimi yaptırarak saçınızdaki kırıklardan da kurtulun.

– Saçınızı kuruturken saç kurutma makinesinin en düşük sıcaklık ayarını seçin. Isı, kuru saçların daha çok yıpranmasına sebep olur. Aynı şekilde saç düzleştiricilerden ve saç maşalarından uzak durun.

Isıya Karşı Koruyucu Saç Bakım Ürünleri

– Saçınıza aynı gün içinde hem boya hem maşa gibi işlemler yaptırmayın. Bu işlemleri birkaç gün ara ile uygulatın.

– Sirkenin saçları nemlendirdiği, temizlik ve parlaklığını arttırdığı bilinmektedir. Saçınızı duruladığınız suya 1 yemek kaşığı sirke eklemeniz yeterli olacaktır. Sirke kullanımı saçınızdaki kepeklerin kaybolmasını da sağlar.

– Sağlıklı beslenmek sağlıklı saçların da anahtarıdır. Ceviz, fındık gibi kabuklu kuruyemişler ile çekirdek tüketmek saçınızın parlaklık kazanmasına yardımcı olur.

Yukarıda paylaştığımız ipuçlarını uygulamanız ve kendinize yakışan bir saç kesimi ve saç modeli uygulamanız hem kendinizi daha iyi hissetmenizi hem de çevrenizdekiler tarafından hemen fark edilmenizi sağlayacak!

Saç Bakım Önerileri

Sağlıklı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

468 ad