Evde Saç Boyama

Saçlarınızı düzenli olarak boyatıyorsanız ancak saç boyatmak için kuaföre gitmek bütçenizi zorluyorsa ya da vakit bulamıyorsanız evde saç boyama teknikleri hakkında bilgi edinerek saçınızı kendiniz boyayabilirsiniz. Kendinize yakışacak saç rengini seçip uygun saç boyasını almak için sizlerle bazı ipuçlarını paylaşıyoruz.

-Evde saç boyamada başarılı olmak için saç renkleri arasından cilt tonunuza en çok yakışacak saç rengini seçmek çok önemli.  Koyu renk saçlarınız varsa ve saçlarınızı sarıya boyamak istiyorsanız bunun için kesinlikle kuaför salonuna gitmeniz gerekiyor. Kendi kendinize saçınızı sarıya boyamaya kalkıştığınız takdirde sonuç bir felaket olabilir. Evde saç boyama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için saçınızın bir ya da iki ton açığı ya da koyusu olan bir saç rengi seçmelisiniz. Genellikle saç boyası kutularının üzerindeki renkler yanıltıcı oluyor ve ortaya daha farklı bir sonuç çıkabiliyor. Bu yüzden saçınızın görünmeyen bir kısmında bir tutamını boyayarak istediğiniz renk olup olmadığını anlayabilirsiniz.

-Ten renginize uygun saç rengi seçmek için öncelikle teninizin hangi renk olduğuna karar vermelisiniz. Eğer güneşlendiğinizde çabuk bronzlaşıyorsanız, kahverengi ya da siyah gözleriniz varsa esmer ya da buğday tenlisiniz anlamına gelmektedir. Renkli gözleriniz varsa ve bronzlaşmadan önce kızarıyorsanız beyaz tenlisiniz demektir. Esmerlere karamel ve fındık kabuğu gibi saç renkleri yakışırken beyaz tenlilere açık kahverengi ve küllü sarı gibi renkler daha uygundur. Esmerlere de açık renk saçların yakıştığı olmaktadır ancak daha öncede söylediğimiz gibi koyu renk saçlarınızı sarı gibi açık renklere boyamak için saç boyama işlemini mutlaka kuaför gerçekleştirmelidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Rengi Tercihleri başlıklı makalemizde saç bakımı yapmak, saç boyama ve saç renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad