Hamileler İçin Saç Bakım Önerileri

Hamileler İçin Saç Bakım Önerileri

Hamileliği süresince sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen hanımlar bu yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Hamilelik vücudunuzu olduğu kadar saçlarınızı da etkiler. Hamileliğiniz süresince saçlarınıza yeterli özeni göstermezseniz ortaya çıkacak sorunları hamileliğiniz bittikten sonra çözmeniz çok zor olabilir. Hamilelikte saç bakımı önerilerimizi uygulayarak saçlarınızı en iyi şekilde koruyabilirsiniz.

-Eğer hamileyseniz saçlarınızın aylar boyunca düz görünmesini sağlayacak Brezilya fönü yaptırmak iyi bir fikir gelebilir ama sakın böyle bir şeye kalkışmayın. Çünkü Brezilya fönü için kullanılan maddelerin içeriği sizin için zararlıdır. Bunun yerine saç düzleştirici ile saçınızı düzleştirmeye devam edin.

Hamilelikte saç boyatmak zararlı mıdır? Saçlarını sürekli boyayan kadınlar için en önemli soru hamilelik süresince saçlarını boyamalarının herhangi bir zararının olup olmayacağıdır. Bu konuda farklı tıbbi görüşler mevcut. Saç boyalarında bulunan kimyasalların bebeğe geçip geçmeyeceği konusunda ne yazık ki kesin bir sonuç yok. En güvenli yöntem kimyasal maddeler içermeyen bitkisel boyalar ile saçınızı boyamak.

-Hamileliğiniz süresince saçlarınız farklı özellikler gösterebilir. Örneğin düz saçlarınız dalgalı hale gelebilir. Saçınızı eski haline getirmeye çalışmak yerine olduğu gibi kabul edin.

-Kullandığınız şampuan ve saç kremini özenle seçin. İçeriğinde paraben ve sodium laurly sulfate bulunan ürünleri kullanmaktan kaçının.

-Hamileliğiniz süresince beslenmenize de çok dikkat edin. Bol miktarda protein tüketmeye çalışın. Ayrıca doktorunuzun tavsiye ettiği vitaminleri kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

-Özellikle bebeğiniz dünyaya geldikten sonra saçlarınızı şekillendirmeye fazla zaman ayıramayacağınızı düşünerek kolay şekillendirebileceğiniz bir saç kesimi modelini tercih edin. Bundan kastımız saçınızı çok kısa kestirmeniz değil. Saç yapınıza uygun ve size yakışan bir model kullanın.

-Doğumdan sonra bir müddet saçlarınızın dökülmesinde artış yaşanabilir. Panik yapmayın, bir süre sonra saçlarınız normale dönecektir.

Bir önceki yazımız olan Kış Aylarında Saçlarınızı Korumak İçin Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizde Bakımlı saçlar, bakımlı saçların sırları ve ışıltılı saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad