Etiketler

Benzer Yazılar

Arkadaşlarınla Paylaş

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

 Saçlarınız özellikle yazın tuzlu ve klorlu su yüzünden kurumuş ve yıpranmış durumdaysa bunun için kendi kendinize hazırlayabileceğiniz bir saç maskesi tarifi veriyoruz. Saç maskesini saçlarınızı şampuanla yıkayıp duruladıktan sonra uygulamanızı öneriyoruz. Suyun sıcaklığı sayesinde kıl folikülleriniz açılacak ve saç maskesi daha derine nüfuz edebilecektir.

 Malzemeler:

2 ölçü Hindistan cevizi yağı

1 ölçü zeytinyağı

Hazırlanışı:

Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağını küçük bir kase içinde iyice karıştırın. Karışımı özellikle saç uçlarınıza uygulayacak şekilde saçınıza sürün. Saçınızı başınızın üzerinde topuz yaparak duş bonesi ile kapatın ve saçınızın yıpranma durumuna göre 15-30 dakika arasında bekleyin. Saçlarınızı su ile duruladıktan sonra şampuanlayarak temizleyin. İsterseniz saç kremi de uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uygulayacağınız saç bakımı ile saçlarınız kısa sürede canlanacak ve ışıl ışıl olacak.

Bir önceki yazımız olan İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Önerileri başlıklı makalemizde ince telli saçlar için şampuan, kerastase ve pantene hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad