İpeksi Saçlar İçin Saç Maskesi

Güzel, parlak, ipeksi ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Evde saç maskeleri hazırlayıp saç bakımını gerçekleştiren pek çok kadın bu hayalini gerçeğe çevirmeyi başarıyor. Sizde evinizde hazırlayabileceğiniz doğal saç maskesi tariflerinden yararlanıp mükemmel saçlara sahip olabilirsiniz. Daha güzel ve hacimli saçlar için kullanabileceğiniz pek çok saç maskesi olduğunu bilmelisiniz. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bu saç bakım maskesi sayesinde etkili sonuçlar elde edebilir ve saçlarınızın ışıltılı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu harika saç maskesini hazırlayabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler ise şunlardır.

  • Yumurta akı
  • Bal
  • Zeytinyağı
  • Saç bonesi

Bir çorba kaşığı zeytinyağını, biraz balı ve bir yumurtanın beyazını macun kıvamını elde edene kadar çırpmalısınız. Ardından saçınızı hafifçe ıslatarak parmak uçlarınızla saçlarınıza ve saç derinize elde ettiğiniz bu karışımı sürmelisiniz. Bone taktıktan sonra 30 dakika kadar beklemeli ve soğuk suyla saçlarınızı yıkayıp karışımı çıkartmalısınız. Saçlarınızı şampuanlayıp durulamayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bu saç bakım maskesi ile saç sağlığınızı koruyabiliriz ve çok daha canlı saçlara sahip olmanın ayrıcalığını hissedebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elektriklenen ve Kabaran Saçlar İçin Öneriler başlıklı makalemizde kabaran saçlar, saç bakım ürünü ve saç kırıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad