Işıltılı Saçlar İçin Saç Maskesi Yapımı

Işıltılı Saçlar İçin Saç Maskesi Yapımı

Tüm kadınlar için sağlıklı ve ışıltılı saçlar çok önemlidir. Sağlıklı saçlar için beslenmenin yanı sıra saçınıza uyguladığınız saç bakımı da büyük önem kazanır. Sizler için evde kolaylıkla kendinizin hazırlayabileceği iki adet saç maskesi tarifini paylaşıyoruz. Videoyu izleyerek daha ayrıntılı bir şekilde maske yapımını takip edebilirsiniz.

 1.Tarif

Malzemeler:

1 adet muz

1 adet yumurta

2 çorba kaşığı süt

2 çorba kaşığı zeytinyağı

3 çorba kaşığı bal

 Hazırlanışı:

Muzu derin bir kabın içinde iki kaşık zeytinyağı ile birlikte ezerek püre haline getirin. Muzun iyice ezildiğinden emin olun. Yumurtayı pürenin içine katın. İçine iki çorba kaşığı sütü, üç çorba kaşığı balı da katarak iyice karıştırın. Saç maskesi hazır. Bu maskesi saç derinize ve saçınıza sürün. 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Kısa süre içinde saçınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

2.Tarif

Malzemeler:

2 yumurta

5 tatlı kaşığı zeytinyağı

 Hazırlanışı:

İki yumurtayı derin bir kabın içine kırın. Zeytinyağını da ekleyin. İyice çırpın. Hazırladığınız karışımı saç derinize sürün ve duş bonesi takarak yaklaşık 30 dakika bekletin. Daha sonra şampuanlayarak yıkayın. Sağlıklı saçlar için tek yapmanız gereken bu kadar!

Saç Maskesi Videosu:

Bir önceki yazımız olan Saç Uzatmanın Doğal Yolları başlıklı makalemizde kırıklardan kurtulmak, saç ve saç bakım ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad