Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Işıltılı Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Işıltılı saçlara sahip olmak tüm kadınların hayali. Üstelik parlak saçlar için çok fazla şey yapmanız gerekmiyor. Neler yapmanız gerektiğini hemen sizlerle paylaşıyoruz:

Işıltılı saçlar için en önemli kural parlak saçlar için üretilmiş şampuan ve saç kremi kullanmanız. Nemlendirici özelliği bulunan şampuan ve saç kremleri de saçınızın parlamasını sağlar. Ayrıca saç kremini nasıl kullandığınız da çok önemli. Sakın saçınızı at kuyruğu yapar gibi toplayarak krem uygulamayın, aksine parmaklarınızla tararmış gibi uygulamanız saçınıza ışıltı katar. Durulamadan önce de birkaç dakika saçınızda bekletmeyi ihmal etmeyin.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saçınızı her gün yıkamayın. Eğer yıkarsanız saçınızdaki yağı da ortadan kaldırmış olacağınız için saçınız gittikçe daha kuru bir görüntüye bürünecektir. İki ya da üç günde bir yıkamak en uygunudur.

Saçlarınızı Ne Sıklıkta Yıkamanız Gerekir?

Saçınızı yıkayıp taradıktan sonra hala saçınız ıslakken argan yağı gibi saçınıza parlaklık kazandıracak yağlardan kullanın. Ancak bu yağları saçlarınızın köklerine değil uçlarına uygulayın. Parmaklarınıza birkaç damla sürerek tarar gibi saçınızın arasından geçirmeniz ışıltılı saçlar için yeterli.

Yıpranmış Saçlara Veda Etmek İçin Yapmanız Gerekenler

Saçınızı saç kurutma makinesiyle mümkün olan en düşük ısıda kurutmaya çalışın. Kuruttuktan sonra ise en soğuk ayarında çalıştırarak kısa bir süre saçınıza tutarsanız saçınızın parlamasına yardımcı olur.

Saçınızın parlamasına yardımcı olmanın diğer bir yolu da turmalin kaplı saç saç düzleştirici kullanmaktır. Saçınıza zarar vermemek için düzleştiriciyi düşük ısıda çalıştırın.

Son olarak da saçınıza sıklıkla boyamak ya da rengini açtırmak gibi kimyasal işlemler yaptırmayın. Düzenli olarak saç bakımı yapmanız da saçınızın parlaması için önemli.

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Düz Saç Yapımı başlıklı makalemizde düz saç yapımı, Hacimli saçlar nasıl düzleştirilir ve Hacimli saçları düzleştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad