Isıya Karşı Koruyucu Saç Bakım Ürünleri

Isıya Karşı Koruyucu Saç Bakım Ürünleri

Saçlarımızı kurutmak ya da şekil vermek için kullandığımız saç kurutma makinesi, saç düzleştirici ve saç maşaları yüksek ısı sebebiyle sık kullanıldıkları takdirde saçlarımızın zarar görmesine yol açıyor. Bunu önlemek için ise kurutma ve şekillendirme işlemlerini yapmadan önce saçlarımızı yüksek ısıya karşı koruyacak ürünler kullanmamız gerekiyor. Bu ürünler koruyucu bir tabaka oluşturarak saçlarımızı ısıya karşı koruyor. Bugünkü yazımızın konusu piyasada bulunan yüksek ısıya karşı koruyucu saç bakım ürünleri. Bu ürünler arasından saçınız için en uygun olanını seçerek saçınıza ihtiyacı olan korumayı sağlayabilirsiniz.

glissSchwarzkopf Gliss Total Repair Isıya Karşı Koruyucu Sprey

Saçın kurutucu ve şekillendiricilerin yıpratıcı etkilerine karşı korunmasını sağlayan bu sprey, ayrıca saça esneklik ve parlaklık sağlar. Saçları nemlendirir ve kabarmasını önler. Her saç tipi için 220°C sıcaklığa kadar koruma sağlayan sprey, saçı korur, bakım yapar ve nemlendirir. Fiyatı 25 TL civarı.

guardianSchwarzkopf Got2b Guardian Angel Isıya Karşı Koruyucu Sprey

220 ºC’ye kadar koruma sağlayan bu spreyi, saç kurutucu ve şekillendiricilerin olumsuz etkilerinden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Her saç tipine uygun olan bu sprey saçları korur ve nemlendirir. Fiyatı 25 TL civarı.

pantenePantene Isıya Karşı Koruyucu Parlaklık Veren Saç Bakım Spreyi

İçerdiği sıcaklık koruyucu polimer ile saç tellerini ısıdan kaynaklanan yıpranmalara karşı korumaya yardımcı olan bu sprey, saçın parlaklığını arttırır ve her şekillendirme sonrasında pürüzsüz, sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Fiyatı 10 TL civarı.

wellaWella Pro Series Saç Spreyi Isıya Karşı Koruma

İçeriğindeki çift fazlardan biri ile ısı diğeri ile parlaklık için bakım sağlayan bu sprey aynı zamanda saç parlaklık da veriyor. Saç şekillendirme sonucu oluşan yıpranmalara karşı koruyor ve onarmaya yardımcı oluyor. Fiyatı 7 TL civarı.

frizzJohn Frieda Frizz-Ease Isıya Karşı Koruyucu Formüllü Elektriklenmeye Karşı Pürüzsüzleştirici Bakım Serumu

Isıya karşı koruyucu komplex içeren formülüyle saç tellerini koruyucu bir tabaka ile sararak saç şekillendiricilerine ve UV ışınlarına karşı korumayı destekleyen bu serum, saçlarınızın pürüzsüz, yumuşak ve parlak olmasını sağlar. Dalgalı ve düz saçlar için uygundur. Fiyatı 30 TL civarı.

kerastaseKerastase – Couture Styling Lift Vertige – Forme Fatale – Fön Jeli – Isıya Karşı Koruyucu İçerik

Tüm saç tipleri için günlük kullanıma uygun olan bu jel, ısı koruma etkisi sayesinde saçlarda ısı ile oluşan etkilerin zararlarını önler. Saçlara hacim ve dolgunluk kazandırır, saçın şeklini daha uzun süre korumasını sağlar. Saçlara parlaklık kazandırır. Fiyatı 59 TL civarı.

kerastase chromaKerastase – Reflection Chroma Thermique – Isıya Karşı Koruyucu Bakım Kremi

Isıya karşı koruyucu etkiye sahip olan bu krem özellikle boyalı ya da röfleli saçlar için geliştirilmiştir. Saç renginin canlılığını ve yoğunluğunu geliştirici etkiye sahip olan bu krem, saçı ısı ile şekillendirmenin zararlarına karşı korur. Onarıcı etkisi vardır. Elektriklenme ve kabarmaları kontrol ederek saçların kolay şekillendirilmesini sağlar. Fiyatı 80 TL civarı.

Bir önceki yazımız olan Saçımızla İlgili Farkında Olmadan Yaptığımız Hatalar başlıklı makalemizde ışıltılı saçlar, saç bakım kürü ve saç bakım önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad