Kabarık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kabarık saçlar kişiye sıkıntılı anlar yaratabilen saç türleridir. Sizde bu tür saçlara sahipseniz ve saçlarınızı şekillendirme gibi konularda sorunlar yaşıyorsanız yazımızdaki önerileri okuyarak saçlarınızı daha kolay zapt etmeyi ve kabaran saçlara nasıl bakım yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

-Kabarık saçların en büyük sorunu zor şekillendirilmeleridir. Bu nedenle bu tür saçlar her gün yıkanmamalıdır. Aksi takdirde saçların yapısı bozulacak ve daha da fazla kabarmaları söz konusu olacaktır. Saçlarınızın kabarmasından şikayetçiyseniz mümkünse üç günde bir değilse gün aşırı yıkamayı tercih edin.

-Saçlarınız çok uzunsa düz bir kesim yerine katlı bir saç kesimini tercih edebilir ve böylece saçlarınızın kabarmasını biraz da olsa önleyebilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra şekillendirici ya da köpük uygularsanız saçlarınız kabarmayacaktır. Saçlarınıza jöle sürüp kendi kendine kurumaya bırakarak da harika sonuçlar elde etmeniz mümkün.

-Kabaran saçlarınız varsa ne yaparsanız yapın bakımsız bir görüntüye sahip olursunuz. Bu durumdan kurtulmak için su ve gliserinden oluşan bir karışımı sprey şişesine koyarak saçlarınıza sıkabilirsiniz. Böylece saçlarınız yumuşayacak ve kabarık görünümü azalacaktır.

-Sık taraklar kullanarak saçların taranması saçların daha da fazla dalgalanmasına ve kabarmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kalın uçlu taraklar kullanarak saçınızı taramayı tercih etmelisiniz.

-Saç kurutma makinesi saçların daha fazla kabarmasına neden olmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kurutma makinesiyle kurutmak yerine kendi haline bırakarak kurumaları sağlanmalıdır. Hafif nemli bir vaziyetteyken saçlarınızı yüksek bir topuz şeklinde toplarsanız kabarmalarını önlemiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Bal İle Saç Rengi Açma başlıklı makalemizde bal ile saç rengi açma, doğal saç rengi açma ve saç rengi açma hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad