Kahve Maskesinin Hazırlanışı

Parlak ve canlı saçlara sahip olmanın önünü açan kahve maskesi ile siz de hayalini kurduğunuz mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz. Evde doğal saç bakımı yaparak saç sağlığını koruyan ve saçlarının çok daha canlı bir hale gelmesini sağlayan kişilerin arasına siz de katılabilirsiniz. Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz kahve maskesi kısa süre içerisinde etkilerini gösterecek ve saçınızın çok daha ışıltılı olmasında önemli bir pay sahibi olacaktır. Kahve maskesi tarifinin hazırlanışı çok basittir. Kadınların güzellik sırları içinde de bulunan kahve maskesini hazırlayabilmek için şu malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir.

  • 1 yemek kaşığı toz kahve
  • 1 çay kaşığı Hint yağı
  • 1 çay kaşığı saf Hindistan cevizi yağı
  • 2 yemek kaşığı yoğurt

Kahve Maskesinin Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı

Temiz bir kasenin içerisine Hindistan cevizi yağı ile Hint yağını koymalı ve üzerine kahve ilave ederek karıştırmalısınız. Karışımın topaklanmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sonrasında yoğurt ilave ederek karıştırmayın sürdürmelisiniz. Malzemeler yumuşak bir kıvam aldığında kahve maskesini tutamlar şeklinde ayırdığınız saçınıza sürmelisiniz. Kahve maskesi tarifini hem saç derinize hem de saçınızın tamamına uygulamanız gerekmektedir. Birkaç dakika kadar mesaj yapmanızın ardından saçlarınızı başınızın üstünde topuz haline getirmeli ve sıcak suyla ıslatıp güzelce sıktığınız bir havluyu saçınıza sarmalısınız. 2 saat kadar bu şekilde bekledikten sonra şampuanla saçınızı yıkayıp karışımı çıkartabilirsiniz. En iyi saç maskesi tariflerinden biri olan kahve maskesi tarifi sizin de güzellik sırlarınızdan biri olabilir. Daha canlı ve ışıldayan saçlar için kahve maskesi tarifini deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zeytinyağı Maskesi başlıklı makalemizde evde doğal saç maskeleri, saç sağlığı ve Zeytinyağı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad