Kahverengi Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kahverengi Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kahverengi saçların sarı ya da kızıl saçlar kadar dikkat çekici olduğu söylenemez. Bu sebeple kahverengi saçların bakımını özenle yapmak ve ışıltı kazanmasını sağlayarak dikkat çekici hale getirmemiz gerekir. Bu yazımızda kahverengi saç bakımı yapmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tüm boyalı saçlar gibi kahverengi boyalı saçlar da güneşin zararlı ışınlarından korunmalıdır. UV ışınlarından korunmak saçların zarar görmemesi için çok önemlidir. Saçların uzun süre güneş ışınlarına maruz kalması renklerinin solmasına yol açar. Bu yüzden güneşe çıkarken şapka gibi koruyucu bir aksesuar takın ya da güneş ışınlarına karşı koruma özelliği olan saç spreylerinden kullanın.

Doğal kahverengi saçlarınız varsa ya da saçlarınızı kahverengiye boyadıysanız kahverengi saçlar için özel olarak üretilen saç bakım ürünlerinden kullanın. Kahverengi saçlar için tasarlanan bu şampuan ve saç kremleri saçlara renk verirken aynı zamanda da parlaklık kazandırmaktadır.

Kahverengi Saçlar İçin Şampuanlar

Saçlarınızın klorlu ya da bakırlı suya fazla maruz kalmasına izin vermeyin. Aksi takdirde saçlarınızda yeşil renge yakın bir yansıma oluşur.

Zeytinyağı ya da kayısı çekirdeği gibi yağlar saçların ışıldamasını sağlar. Kahverengi gibi koyu renk saçlarda kullanımı özellikle iyi sonuç vermektedir. Bu yağlarla saçlarınıza düzenli olarak saç bakımı yapmanız saçlarınızın parlaklığını arttırır.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad