Kahverengi Saçlar İçin Saç Maskesi

Kahverengi Saçlar İçin Saç Maskesi

Kahverengi saç rengi kadınlar tarafından neredeyse en çok kullanılan saç rengidir diyebiliriz. Kahverenginin pek çok tonunu çevremize baktığımızda görebiliyoruz. Sizin saçlarınızda kahverengi ise bu yazımızda paylaşacağımız saç maskesi tarifini uygulayarak daha yoğun ve zengin bir renge kavuşabilirsiniz. Üstelik yapılışı da çok kolay.

Malzemeler:

½ fincan kakao tozu

½ fincn yoğurt

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kasenin içine koyun ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Saçınızı şampuanla yıkayın ve suyunu sıkarak aldıktan sonra maskeyi saçınıza uygulayın. 2-3 dakika kadar bekleyin. Çevreye akmasını istemiyorsanız omuzlarınızın etrafına bir havlu koyabilirsiniz. Daha sonra durulayın ve her zamanki gibi şekillendirin. Yoğurt ve sirke saç kanallarının açılarak kakao pigmentlerinin içeri girmesini sağlarken bal da saçlarınızı nemlendirmiş olacak. Bu maskeyi uygulayarak aynı zamanda saç bakımı işlemini de gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saçlar İçin Saç Maskesi başlıklı makalemizde evde saç bakımı, evde saç maskesi ve evde saç maskesi yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad