Hindistan Cevizi Yağı ve Bal Maskesi

Hindistan Cevizi Yağı ve Bal Maskesi

Yıpranmış ve kurumuş saçlar tüm kadınların ortak derdi. Saç kurutma makineleri ile şekillendiricilerin sık sık kullanılması ve çevresel faktörler saçların yıpranmasına sebep oluyor. Hindistan cevizi yağı ve baldan oluşan saç maskesi tarifimizi uygulayarak saçlarınızın onarılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Malzemeler:

1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı

1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı:

Hindistan cevizi yağı ve balı bir sos kabına koyarak iyice karıştırın. Ocağın üstünde kısık ateşte biraz ısıtarak malzemelerin çözülmesini ve iyice karışmasını sağlayın. Eğer saçlarınız çok uzunsa Hindistan cevizi yağı ve balı biraz daha fazla katabilirsiniz. Maskeyi ister ıslak ister kuru saçınıza uygulayabilirsiniz, ancak ıslak saça uygulamak biraz daha kolay oluyor. Maskeyi sürerken üstünüzün kirlenmesine engel olmak için mutlaka ensenizin çevresine bir havlu koyun. Maskeyi sürdükten sonra saçınızı topuz haline getirerek 30 dakika kadar bekleyin. Daha sonra saçlarınızı durulayın ve şampuanlayın. Saç kreminizi de uyguladıktan sonra saç bakımı işleminiz tamamlanmış olacak.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesinin Olası Sebepleri başlıklı makalemizde saç dökülmesi için, saç dökülmesine çözüm ve saç dökülmesine karşı çözümler hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad