Kaküllü Saçlarla İlgili İpuçları

Kaküllü Saçlarla İlgili İpuçları

Kaküllü saç modelleri çok hoşunuza gidiyor ve siz de saçlarınızı kaküllü kullanmayı mı düşünüyorsunuz. Pek çok kişide kakül görüp özeniyor olabilirsiniz ancak kakül kestirmeden önce bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Kaküllü saçlar çok hoş duruyor olabilir ama kaküllerinizi her gün saç kurutma makinesi ile şekillendirmeye vakit ayırabilecek misiniz? Bu sorunun cevabı hayır ise sakın kakül kestirmeyin.  Eğer saçlarınız tamamen dümdüz ise o zaman kakül kestirebilirsiniz.

Kaküllerinizi düzenli olarak şekillendirebilmek için sık sık kuaföre gitmeniz gerekecek. Eğer sürekli aynı kuaföre gidiyorsanız kaküllerinizi kestirmek için sizden ücret talep etmeyebilirler. Ama durum böyle değilse 3-4 haftada bir kaküllerinizi kestirmek için masraf edebilirsiniz.

Eğer kakül kestirmeye kararlıysanız uzun ya da yan kakül modellerini tercih etmeniz daha kullanışlı olur. Çünkü bu kaküller hem düz hem dalgalı saçlara yakışmakta hem de at kuyruğu gibi modeller yaptığınızda uzun olduklarından dolayı kakülleri toplamakta sıkıntı yaşanmamakta.

Saçlarınızı şekillendirmek için yeterince zamanınız olmadığı durumlarda kaküllü saçlar çok kullanışlı. Saçlarınızı at kuyruğu ya da topuz yaptıktan sonra sadece kaküllerinizi yıkayarak fön çekebilir ve farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uzun Saçlardan Vazgeçememek İçin Sebepler başlıklı makalemizde bob saç kesimi, Pixie saç modeli ve saç kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad