Kalp Şeklindeki Yüzler için Saç Kesim Modelleri

Kalp Şeklindeki Yüzler için Saç Kesim Modelleri

Yüzünüzün alın kısmı geniş çene kısmı dar ise kalp şeklinde bir yüzünüz var demektir Kalp şeklideki yüze en çok örnek olarak gösterilen ünlü, Hollywood yıldızı Reese Witherspoon’dur.

Uygun Saç Kesimi İçin Yüz Şeklinizi Belirlemek

Geniş bir alın ve dar çeneden oluşan kalp şeklindeki yüzlere en çok yakışan modeller kaküllü modeller olmaktadır. Kaküllerinizi yan olarak kullanabilirsiniz. Katlı bir saç kesimi de yüzü ovale daha yakın göstermek için kullanılabilir.

Kaküllü Saç Modelleri Foto Galeri

Kalp şeklinde bir yüzünüz varsa çene hizasında olan saç kesimi modellerinden uzak durmalısınız. Kalp şeklindeki yüzlere uygun modellerden biri de bob stili modellerdir. Omuz hizasında ve ister dalgalı ister düz olarak kullanacağınız bob modellerini kakülle kullanmanız en doğrusu olacaktır. Zira kaküller geniş olan alnınızı kapatacak ve dikkati gözlerinize çekecektir. Kaküllerinizi kaşlarınızı üzerine değecek bir hizada kestirirseniz ortaya daha güzel bir görüntü çıkar. Kaküllerinizin dış kısımları ise gözünüzün dış köşesine kadar gelmelidir. Ayrıca kaküllerinizi saçınız kuru iken kestirin, yoksa kuruduğunda istediğinizden daha kısa bir kakülle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kaküllü Bob Saç Modelleri Foto Galeri

 

Kaküllü Saç Kesim Modelleri

Kaküllü Saç Kesim Modelleri

Kaküllü Saç Kesimi

Kaküllü Saç Kesimi

Bir önceki yazımız olan Dalgalı Saçlara Şekil Vermenin Yolları başlıklı makalemizde dalgalı saç, Dalgalı saç modelleri ve dalgalı saçlara şekil vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad