Karbonat ve Sirke Maskesi Tarifi

Saçlarınız yağlıysa ve bu sorunu artık çözüme kavuşturmak istiyorsanız siz de yağlı saçlar için önerilen saç bakım maskelerini değerlendirebilirsiniz. Yağlı saç problemini sona erdiren yağlı saç bakım maskeleri ile kısa süre içerisinde çok etkili sonuçlar elde etmeniz mümkün. Etkileri ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanan harika bir maske tarifinden söz edeceğiz. Bu maskeyi ile sizde saçınızın çok daha az yağlanmasını sağlayabilirsiniz. Karbonat ve sirke maskesi olarak bilinen bu harika tarifi ilk fırsatta muhakkak denemelisiniz.

Gereken Malzemeler

  • 4 yemek kaşığı karbonat
  • Yarım su bardağı sirke

Uygulanışı

4 yemek kaşığı karbonatın içine azar azar su katıp macun kıvamını yakalayana kadar karıştırmalısınız. Karışımı yumuşak hareketlerle saçlarınıza sürmelisiniz. Saç diplerinizin karışımla en iyi şekilde temas ettiğine emin olmalısınız. 15 dakika kadar bekledikten sonra karışımı saçınızdan çıkartabilirsiniz. Ancak karışımı 3 litre durulama suyunun içerisine sirke ekleyerek ve hazırladığınız bu suyu kullanarak çıkarmalısınız. Saç yağlanmasını engelleyen saç bakım maskelerinden olan karbonat ve sirke maskesi tarifini haftada bir defa yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yağlı Saçlar İçin başlıklı makalemizde bal ve yumurta sarısı maskesi, Evde doğal saç bakımı ve saç bakım maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad