Karbonat ve Sirke Maskesi

Saç bakımınıza özen göstererek sizde çok daha sağlıklı ve ışıldayan saçlara sahip olmayı başarabilirsiniz. Saçların daha az yağlanmasını sağlayan etkili bir maske tarifi arıyorsanız sizde karbonat ve sirke maskesi ile saç bakımı yapmayı düşünebilirsiniz. Karbonat saçların PH değerini dengeleme konusunda çok başarılıdır. Bu harika saç bakım maskesi ile kısa süre içinde hayalini kurduğunuz saçlara kavuşabilirsiniz.

Karbonat ve Sirke Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Bu etkili saç maskesi için gereken malzemeler şu şekildedir.

Yarım su bardağı sirke

4 yemek kaşığı karbonat

Maskenin Hazırlanışı

4 yemek kaşığı karbonatın içine azar azar olacak şekilde su eklemelisiniz. Ardından macun kıvamını elde edene kadar karıştırmalısınız. Bu sayede karbonat ve sirke maskesi tarifini hazırlamış olursunuz.

Maskenin Cilde Uygulanışı

Karışımı özellikle saç diplerinize iyice yedirmelisiniz. Etki edebilmesi adına 15 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Bu sürenin sonunda saçlarınızı durulamak için litre kadar durulama suyuna sirke eklemedir saçınızı bu şekilde karışımdan arındırma mısınız en etkili saç maskeleri neden olan Karbonat ve sirke maskesi tarifini haftada bir defa yapıp uygulayabilirsiniz hacimli ve canlı saçlara sahip olmak için etkili bir adım atmaya İstiyorsanız siz de bu tarife İlk fırsatta denemelisiniz                       

Bir önceki yazımız olan Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi başlıklı makalemizde Evde doğal saç bakımı, Saç bakım maskeleri ve saç bakım maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad