Kare Yüz Şekli

Kare Yüz Şekli

Kendinize en yakışan saç modelini kullanabilmek için yüz şeklinizin ne olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Yüz şeklinizin kare yüz şekli olduğunu düşünüyor ancak emin olamıyorsanız bu yazımız sizin için yararlı olacaktır.

kare yüz şekli

kare yüz şekli

Kare yüz şeklinin en belirgin özellikleri alın, elmacık kemikleri ve çene bölgesinin birbirine eşit olmasıdır. Bilhassa çene çizgisi ve yüz hatları keskin açılıdır. Kare yüz şekli en beğenilen yüz şekillerinden biridir, fotoğrafçılar bu yüz şeklini objektif olduğunu, bu yüzden fotoğraflarda çok güzel çıktığını belirtmektedir.

Kare yüz şekli ile en çok yakışan saç modelleri çeneyi öne çıkaran saç modelleridir. Çene hizasından başlayan katlarla katlı saç kesimleri, uzun bob saç modelleri, yana doğru kaküllü saç modelleri bu yüz şekli için en uygun modeller olarak sayılabilir. Kare yüz şekline sahip olanların kaçınması gereken saç modelleri ise asimetrik bob saç modelleri ve derin kaküllü modeller. Kare yüz şekline sahip olan en ünlü yıldızlar arasında ise Gwyneth Paltrow, Keira Knightley, Demi Moore, Helena Christensen, Isabelle Rossellini, Rosario Dawson ve Angelina Jolie’yi sayabiliriz.

saç modelleri

saç modelleri

bob saç modeli

bob saç modeli

dalgalı saç modeli

dalgalı saç modeli

kare yüzler için saç modeli

kare yüzler için saç modeli

katlı saç modeli

katlı saç modeli

kısa saç modelleri

kısa saç modelleri

Bir önceki yazımız olan Dünden Bugüne Pixie Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 saç, 2014 saç kesimleri ve 2014 saç modası hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad