Kare Yüzler İçin Saç Şekilleri

Kare Yüzler İçin Saç Şekilleri

Köşeli bir çene kemiğiniz ve belirgin bir saç çizginiz var ise kare bir yüze sahipsiniz demektir. Tüm yüz şekillerinde olduğu gibi kare yüzlerde saç kesimi ile oval bir şekilde gösterilmeye çalışılır.

Uygun Saç Kesimi İçin Yüz Şeklinizi Belirlemek

Bu yüz şekline en çok yakışan saç modelleri ise şunlardır:

Katlı Modeller: Yüzünüzü çerçeve içine alan katlı bir saç modeli ve saçınızı yandan ayırmanız yüzünüzün daha yumuşak görünmesini sağlar.

Katlı Saç Kesimi Modelleri Foto Galeri

Bob Modeller: Özellikle uzun bob modeller kare yüzlere çok yakışmaktadır. Ancak bob kesim yaptırırken çene hizanızda bitmemesine özen gösterin, yoksa dikkatleri iyice çenenize çekecektir. Yumuşak katlı uzun bir bob kesim yaptırın.

Uzun Bob Saç Modeli Foto Galeri

Kaküllü Modeller: Yandan ayrılmış kaküller ya da kalın bir kakül kesimi kare yüzler için uygun saç kesimi modellerindendir. Normal kesilmiş kaküllerden kaçının.

Kaküllü Saç Modelleri Foto Galeri

Bu modellerin dışında saçlarınızı omuz hizasında katlı olarak kestirmeye dikkat edin. Dikkatleri elmacık kemiklerinizin üzerinde yoğunlaştıracak şekilde katlı modeller yüzünüze ayrı bir hava katacaktır. Dalgalı ve kıvırcık saçlar da kare yüzlere uygun saç modellerindendir.

Kare yüzler için saç modelleri

Kare yüzler için saç modelleri

Kare yüzler için saç şekilleri

Kare yüzler için saç şekilleri

Bir önceki yazımız olan Kalp Şeklindeki Yüzler için Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde sac kesim, saç kesim modelleri ve saç kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad