Kendi Kendine Saç Nasıl Boyanır?

Kendi Kendine Saç Nasıl Boyanır?

Sebebiniz ister daha az para harcamak isterse vakitten tasarruf etmek olsun kendi kendine saç boyama doğru şekilde yapıldığı takdirde kolay bir işlemdir. Eğer saçlarınızı kendi saç renginden birkaç tondan daha fazla açmak istiyorsanız o takdirde kuaföre gitmenizi öneririz. Kendi kendinize saç boyamak için yapmanız gereken işlemler ise:

-Saçlarınızı boyamadan önce 24 saat mümkünse 48 saat önce yıkayın ve saç kremi kullanmayın. Saçınızdaki doğal yağlar sayesinde boya saçınızda daha uzun süre kalır.

-Eğer saçınızı ilk kez boyayacaksanız yüzlerce renk seçeneğinden etkilenmeyin. Saçınızdan birkaç ton açık ya da koyu bir saç rengi tercih edin. Dilerseniz geçici bir saç boyası kullanarak seçtiğiniz rengin size yakışıp yakışmayacağını da görebilirsiniz.

-Boya yaparken ortalığa sıçrayıp leke kalmaması için yerlere gazete ya da bir örtü örtün. Vücudunuzda leke kalmaması içinde omuzlarınıza mutlaka bir havlu alın.

-Alın, kulak arkası ve ensenizdeki saç diplerinize vazelin sürün. Böylece bu bölgelerden istenmeyen boya izleri kalmamış olur.

-Boya kutusundaki talimatlara uygun şekilde boyayı sürün ve ilk kez boyuyorsanız ya da dip boya yapıyorsanız yine kutudaki talimatlara uygun olarak hareket edin.

-Saçınızı daha önce boyamadığınız bir renge boyayacaksanız boyayı test etmek için saçınızın görünmeyecek bir bölgesinden bir tutamı boyayarak boyanın rengini test edin.

-Boya işlemi tamamlandıktan sonra saçınızı bol ılık su ile durulayın. Boya kutusunun içinde bulunan saç bakım kremi mutlaka uygulanması gerekenler arasında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Bal Sarısı Saçlı Ünlüler başlıklı makalemizde bal sarısı saç, bal sarısı saç modelleri ve bal sarısı saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad