Kendi Kendinize Saç Boyamanın Yolları

Kendi Kendinize Saç Boyamanın Yolları

 Saçınızı boyamak istiyorsunuz ancak kuaföre gidecek vaktiniz yok ya da kuaförde fazla para harcamak istemiyorsunuz. Öyleyse en iyi çözüm evde kendi başınıza saç boyamak. Her ne kadar uzmanlar kuaförde boyatmanızı önerseler de eğer biraz yeteneğiniz varsa ve dikkatli olursanız evde de son derece başarılı bir şekilde saçınızı boyayabilirsiniz. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bugünkü yazımızda evde saç boyarken yapmanız gerekenler yer alıyor.

Özellikle saç telleriniz kalınsa sahip olduğunuz saç modeli kısa olsa bile mutlaka iki kutu boya kullanın. Uzun bir süredir saçınızı boyamadıysanız da saç renginizin tam olarak oturması için iki kutu boya kullanmanız gerekir.

Saçınızda değişik bir renk denemek istiyor olabilirsiniz ama bu değişikliği yapmadan önce çok iyi düşünün. Başkasına çok yakıştığını düşündüğünüz bir renk sizde hiç hoş durmayabilir. Cilt renginize uygun bir saç rengi seçin.

Saçınızı boyamaya başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm malzemelerin hazır olduğundan emin olun. Eldiven, tarak vs.

Boya yaparken alın çizginizdeki ve kulak arkanızdaki saç köklerinizi atlamadığınızdan emin olun. Eğer saçınıza gölge yapacaksanız saçınız diplerinden değil birkaç cm daha altından yapmaya dikkat edin.

Saçınızı boyarken dikkatli olun. Aksi takdirde etrafa boya sıçratıp eşyalarınızın lekelenmesine sebep olabilirsiniz. Omuzlarınıza bir havlu almayı da ihmal etmeyin.

Saçınızı kirliyken boyayın. Saçınızdaki yağlar sayesinde boya daha iyi tutacak ve saç rengi daha iyi oturacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çikolata Kahve başlıklı makalemizde angelina jolie, çikolata kahve ve eva longoria hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad