Kendinize En Uygun Saç Şeklini Seçmek İçin İpuçları

Kendinize En Uygun Saç Şeklini Seçmek İçin İpuçları

Saç kesimi yaptırmak üzerinde ayrıntılı olarak düşünülmesi gereken bir konu. Hem yüzümüze hem de hayat tarzımıza uygun bir saç kesimi modeli bulmazsak saçlarımız uzayana kadar canımızın aynaya bakmak istemeyeceği kesin. Bu yazımızda kendinize en uygun saç kesimi modelini bulmanız için ipuçları yer alıyor.

1-İlk olarak dikkat etmemiz gereken en önemli şey yüz şeklinize uygun bir saç kesimi modeli bulmak olmalı. Oval bir yüze sahipseniz çok şanslısınız, neredeyse her saç modeli oval yüzlere yakışıyor. Diğer yüz şekillerinde ise yüzünüzü ovalmiş gibi göstermek için uygun olan saç modelini kestirmek gerekli.

Uygun Saç Kesimi İçin Yüz Şeklinizi Belirlemek

2-Saç modeli seçiminde bir diğer önemli konu ise saçınızın yapısı. Örneğin kıvırcık saçlarınız var ise kısa kesilmiş saç modellerinden uzak durmalısınız.

3-Hayat tarzınız ve işiniz de saç kesiminiz üzerinde etkili faktörler. Resmi bir işiniz varsa çok çılgın bir saç modeli kullanmanız pek mümkün görünmüyor. Ayrıca sabah çok erken saatlerde kalkıp hazırlanmanız gerekiyorsa şekillendirilmesi kolay bir saç modeli seçmeniz en mantıklısı.

4-Seçtiğiniz saç modelini kuaförünüzün kesmeyi başarabileceğinden emin misiniz? İyice eminseniz saçınızı kestirin yoksa ortaya hiç beklemediğiniz bir sonuç çıkabilir.

5- Saçlarınızı şekillendirmekte siz ne kadar başarılısınız? Saç düzleştirici ya da saç maşasını rahatlıkla kullanabiliyor musunuz? Eğer bunları yapamıyorsanız kolaylıkla şekillendirilebilecek bir saç modeli tercih edin.

6-Saçınızı kestirirken en son saç trendlerini de göz önüne alın. Çok demode bir model kestirmenin hiç gereği yok.

7-Son olarak ise seçeceğiniz saç kesimi modelinin kişiliğine uygun olmasına dikkat edin. Örneğin pixie saç kesimi yaptırmak oğlan çocuğu gibi görünmenize sebep olur. Bu görüntü gerçekten sizin kişiliğinizi yansıtıyor mu? Cevabınız evet ise sorun yok.

Pixie Saç Modeli Foto Galeri

Tüm bu ipuçlarını göz önüne alarak yapacağınız saç kesiminin size çok yakışacağından hiç şüphemiz yok!

Bir önceki yazımız olan Kaküllü Saç Modelleri Foto Galeri başlıklı makalemizde kahküllü saç kesimleri, kahküllü saç modelleri ve kaküllü saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad