Kendinize Uygun Kısa Saç Modeli Seçmenin Yolları

Kendinize Uygun Kısa Saç Modeli Seçmenin Yolları

Kısa saç modeli neredeyse her kadına yakışan bir saç kesimi modelidir. Önemli olan yüz şeklinize ve saç yapınıza uygun bir model bulmak. Bu yazımızda size kendinize uygun kısa saç modelini bulmanız konusunda yardımcı olacağız.

İlk önerimiz eğer kıvırcık saçınız varsa kısa saç modellerinden uzak durmanız olacak. Kıvırcık saçlarda uzun saç modellerini kullanmak daha uygundur. Bunun dışında tüm saçlarda kısa saç modelleri kullanılabilir.

Kısa saç modelinizi seçerken ilk önce yüzünüze yakışan ve yüz hatlarınızı ön plana çıkaran bir model seçmeye dikkat etmeniz gerek. Kare bir yüz şekliniz varsa çenenizi gözler önüne serecek şekilde ense kısmında kısa öne doğru uzun bir açıyla giden ve çene kemiğiniz hizasında bir bob kesimi tercih edebilirsiniz. Yuvarlak bir yüze sahipseniz çene kemiğinizin birkaç cm üzerinde biten ve katlı bir kesim yüzünüze uygun olacaktır. Uzun yüzlere ise alın bölgesini kapatmak için kaküllü saç kesimleri yakışmaktadır.

Kendinize En Uygun Saç Şeklini Seçmek İçin İpuçları

Düz saçlarınız varsa kısa saç modelleri sizin için çok uygun. Dalgalı saçlar da aynı şekilde kısa saç modelleri için uygun olmakla beraber zaman zaman düzleştirici kullanmanız gerekebilir. Kıvırcık saçlar için ise yukarıda belirttiğimiz şekilde ne yazık ki kısa saç modelleri pek uygun değildir. Saçınızın en azından çenenizden 4-5 cm aşağıda olmalıdır.

Kısa Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Bob saç kesimi modeli kısa saç modelleri arasında son yıllarda en popüler olanı. Neredeyse herkese yakışan bu model özellikle düz saçlarda daha şık duruyor. Hafif dalgalı saçlara ise ayrı bir hava katıyor.

Pixie saç modeli ise herkes tarafından çok beğenilen bir model olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu model her yüz ve vücut şekline uymayabiliyor. Özellikle çok kilolu iseniz bu modelden uzak durmalısınız. Bu modelin uzun boylu kadınlarda da çok hoş durduğu söylenemez. Uzun yüz şekline de pek gitmeyen bu model, dalgalı ve kıvırcık saçlara da uygun değil.

Pixie Saç Kesimi

Kısa saç modeli

Kısa saç modeli

Kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri

Kısa saç

Kısa saç

Bir önceki yazımız olan Üçgen Yüzler İçin Saç Kesimi Modelleri başlıklı makalemizde bob saçlar, saç kesim modelleri ve saç kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad