Kepekten Kurtulmanın Yolları Ağu16

Etiketler

Benzer Yazılar

Arkadaşlarınla Paylaş

Kepekten Kurtulmanın Yolları

Pek çok kişi saçlarındaki kepeklenmeden şikayetçidir. Kepeklenme aynı zamanda kaşıntıya da yol açmakta ve kıyafetlerin üzerinde beyaz döküntü şeklinde kendini belli etmektedir. Peki kepekten kurtulmak mümkün müdür? Önerilerimizi uygulayarak saçlarınızdaki kepeklenmeye elveda diyebilirsiniz.

Saçlarınızı yıkarken mutlaka kepeğe karşı etkili şampuanlardan kullanın. Bu tür şampuanlar saçlarınızı temizlemekle kalmayıp saç derinizin dengesini de koruyacak ve yağlanmasını da önleyerek kepeklenme sorununu azaltarak sonlandıracaktır. Kimyasal içerikli şampuanlar düzenli bir şekilde kullanıldığında kepek sorununu kökünden çözebilmektedir. Şampuanınızı seçerken saç ve cilt tipinize göre en uygun olanını tercih etmelisiniz. Kendinize uygun olmayan bir şampuan kullanmanız halinde kepek sorununuz azalmak yerine artış gösterebilir.

Her gün kısa süreyle de olsa gün ışığından faydalanmaya çalışın. Gün ışığı insan derisinin belirli vitaminleri üretmesine yardımcı olmaktadır. Saç derisi de gün ışığı konusunda oldukça hassastır.

Egzersiz yapmak ve dengeli beslenmek de sağlığınız için olduğu kadar saç derinizin sağlığı için de önemlidir. Bu sayede kepekten kurtulmanız kolaylaşacaktır. Eğer vücudunuzda çinko eksikliği varsa çinko minerali alarak da kepek sorununuzu azaltabilirsiniz.

Jöle ve sprey gibi saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız ürünlerin kullanım sıklığını en aza indirmeye çalışın. Bu tür ürünler saç derisini olumsuz olarak etkilemekte ve kepek oluşumuna yol açmaktadır.

Kepek sorununuzdan kurtulmak için doğal ürünler ve metotlardan yararlanmayı da deneyebilirsiniz. Çay çiçeği yağı içeren şampuanlardan kullanmayı tercih etmeniz kepek sorununuzu azaltacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kahve Maskesinin Hazırlanışı başlıklı makalemizde en iyi saç maskesi, Evde doğal saç bakımı ve güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad