Kırık Saç Uçları İle Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?

Kırık Saç Uçları İle Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?

Kırık saç uçları ne yazık ki tüm kadınların, özellikle de uzun saçlı kadınların ortak derdi. Bazen uzaktan bakıldığında belli olmayan kırık saç uçları, yakından bakıldığında bir saç telinin ikiyi ayrılarak çatallaşması şeklinde gözümüze çarpabiliyor. Peki kırık saç uçları neden oluşur ve nasıl ortadan kaldırılabilir? İşte cevapları:

Kırık saç uçlarının oluşmasının en önemli sebepleri saçların sıklıkla saç kurutma makinesi ile kurutulması, saç düzleştirici yardımıyla düzleştirilmesi ve fırça kullanılarak aşırı derecede fırçalanmasıdır. Kırık saç uçlarından kurtulmanın tek yolu maalesef saç kesimi yaptırmak. Dilerseniz sadece saç uçlarındaki kırıkları aldırarak kurtulabileceğiniz gibi, biraz daha kısa kestirerek yüksek ısı nedeniyle yıpranan saçlarınız yerine yeni ve daha sağlıklı saçlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Saç uçlarının kırılması ile tekrar karşı karşıya kalmamak için ise saçlarınızı daha az fırçalamanız, daha az yüksek ısıya maruz bırakmanız, düzenli olarak saç kremi kullanmanız ve saçlarınızı çok sıcak ve çok soğuk havalardan korumanız yeterli.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı UV Işınlarından Korumak İçin Öneriler başlıklı makalemizde saç bakımı, saç bakımı için maskeler ve saç bakımı nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad