Kırık Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kırık Saçlar İçin Çözüm Önerileri

 Saç uçlarındaki kırıklar saç bakımı konusunda hassas olan pek çok kadının ortak sorunu olmaya devam ediyor. Bugünkü yazımızda kırık saç bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Kötü bir beslenme şekli saç uçlarınızın kırılmasının başlıca sebeplerinden biridir. Sağlıksız diyetler yapmanız, çok fazla şeker tüketmeniz ve abur cubur yemeniz kırık saç uçları oluşmasına yol açabilir. Kötü beslenme alışkanlıklarınızı bırakmanız ve sağlıklı bir beslenme şekli ile saçlarınız gittikçe güçlenecektir. Özellikle yeşil yapraklı bitkiler ve sebzeler, havuç gibi beta-karotenli sebzeler, B vitamini açısından zengin olan fındık gibi gıdalar ile balık açısından zengin bir beslenme şekli hem vücudunuza hem de saçlarınıza iyi gelecektir. Ayrıca beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz edin vitamin kullanmanızda da fayda var. Özellikle B vitamini kullanmaya çalışın.

Saçınızı ıslakken fırçalamanız uçlarının kırılmasına yol açar. Fırçalamak yerine seyrek dişli bir tarak kullanarak saçınızı tarayın. Saçınızı yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi kullanın. Düzenli aralıklarla saç uçlarınızdaki kırıklardan kurtulmak için saç kesimi yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bol bol su için. Aksi takdirde vücudunuz susuz kalacak ve bu durum saçlarınızın da kurumasına ve kırılmasına yol açacaktır.

Jöle ve briyantin gibi saç şekillendirici ürünleri çok fazla kullanmamaya çalışın. Çünkü bu ürünleri fazla kullanmak saçınızın kurumasına ve saçınızı fırçaladığınız zamanda uçlarının kırılmasına sebep olur.

Eğer sigara kullanıyorsanız içmeyi bırakın. Sigara tüm vücudunuza olduğu gibi saçlarınıza da zarar verir ve sizi kırık saçlar ile karşı karşıya bırakır.

Bu önerilerimizi uygulayarak ve yüzünüze giden bir saç modeli kullanarak her zaman göze hoş görünmeyi başarmak sizin elinizde!

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Düz Saç Yapımı başlıklı makalemizde düz saç yapımı, Hacimli saçlar nasıl düzleştirilir ve Hacimli saçları düzleştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad